mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Policjanci o bezpieczeństwie drogowym

Policjanci o bezpieczeństwie drogowym

Wczoraj w Komendzie Głównej Policji odbyła się konferencja prasowa z udziałem kierownictwa Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP. Poruszana tematyka dotyczyła bezpieczeństwa ruchu drogowego, niebezpiecznych tendencji notowanych w pierwszych miesiącach tego roku i programu zaradczego przewidzianego na miesiące wakacyjne.

Policjanci o bezpieczeństwie drogowym
Na stan bezpieczeństwa na drogach największy wpływ mają sami kierowcy. Wprawdzie nikt świadomie nie dąży do kolizji lub zabicia kogoś na drodze, ale łamiąc zapisy kodeksu drogowego w prostej linii przyczynia się do dramatu. W nieszczęściach drogowych często "pomagają" członkowie rodzin i pasażerowie, którzy nie reagują na wykroczenia prowadzących. Policjanci znają przypadki, gdy świadomie pomagają nietrzeźwym kierowcom nie tylko wsiąść do samochodu, ale też odpalić silnik! W Polsce niestety panuje przyzwolenie na łamanie zasad ruchu drogowego. Dopóki to się nie zmieni nie pomoże nawet najsprawniej działająca Policja wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt.

Przy powyższym stan techniczny pojazdów, czy dróg to tylko jeden z mniej ważnych czynników wpływających na bezpieczeństwo. Dlatego dziś w Komendzie Głównej Policji odbyła się konferencja prasowa, która ma trafić nie tylko do świadomości kierowców, ale do świadomości całego społeczeństwa.

Tym bardziej, że w pierwszych miesiącach tego roku w wielu krajach europejskich policje zanotowały pogorszenie się stanu bezpieczeństwa na drogach. Przykładowo miesięczny wzrost liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w Austrii sięgał maksymalnie 32 proc., a w Czechach aż 35 proc.

W czasie konferencji przedstawiono również prezentację mówiącą o tym jakie działania zamierzają podjąć policjanci w czasie wakacji, by skuteczniej przeciwdziałać zagrożeniom w ruchu drogowym. Podkreślono również jak ważna w procesie kształtowania bezpieczeństwa ruchu drogowego jest rola środków masowego przekazu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.