Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Policyjne Alfy nie są wadliwe

Policyjne Alfy nie są wadliwe

Komenda Główna Policji odpiera zarzuty, jakie pojawiły się w mediach, że zakupione niedawno Alfy Romeo 159 już się psują. Przyczyną niezbędnej wymiany koła w jednym radiowozie nie było wadliwe mocowanie stalowych felg, a uszkodzenie tejże w wyniku niewłaściwej eksploatacji.

Policyjne Alfy nie są wadliwe
Zdjęcia obok wykonano w trakcie oględzin uszkodzonej w trakcie jazdy felgi policyjnej Alfy Romeo. To właśnie to uszkodzenie było przyczyną wymiany – nie zaś, jak sugerowano wadliwe mocowanie stalowych felg. Sprawę bardzo wnikliwie zbadano i nie ma podstaw, by nawet sugerować, iż użytkowanie aut Alfa Romeo 159 ze stalowymi felgami może zagrażać życiu funkcjonariuszy. Do tej pory policyjne alfy są użytkowane w 11 województwach i tylko w tym jednym, jedynym przypadku stwierdzono uszkodzenie felgi.

Nie ma także potwierdzenia w faktach informacja o wydawaniu w KWP w Kielcach polecenia dokręcania śrub w stalowych felgach co 400 kilometrów. W KWP w Kielcach wszystkie użytkowane Alfy Romeo 159 mają opony założone na felgi aluminiowe.

W dniu wczorajszym do KGP przesłano pismo z Fiat Auto Poland, w którym zaproponowano "celem udowodnienia nieprawidłowości zarzutów w trybie pilnym" inspekcję serwisową policyjnych radiowozów, chcąc w ten sposób zapewnić, że zastosowane rozwiązania są zgodne z dokumentacją techniczną i wymogami bezpieczeństwa.

Podobne wiadomości:

Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?

Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać...

Aktualności 2016-10-11

Prawo o ruchu drogowym - duże zmiany w 2017

Prawo o ruchu drogowym - duże zmiany w 2017

Finanse i prawo 2016-07-13

Komentuj:

marko1 2011-03-06

Problem z zakupami samochodów dla policji był zawsze Jest taka zasada, jak nie wiesz o co chodzi to właśnie chodzi o pieniądze. A na zakup poszły naprawdę duże pieniądze.

aaa 2011-03-04

Dystanse nigdy nie są dobrym pomysłem, ale w sumie to nie wina Alfy tylko tego kto pisał przetarg (pod Insignie). Żeby jeszcze uporali się z działaniem radaru.......

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla Model S P100D - najszybsze auto, które możesz kupić
Tesla Model S P100D - najszybsze auto, które możesz kupić
Amerykańska Tesla przedstawia Model S z oznaczeniem P100D to obecnie najszybsze auto produkowane seryjnie, które można kupić. P100D przyspiesza do 100 km/h szybciej niż np. Lamborghini Centenario.