mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Policyjne Alfy nie są wadliwe

Policyjne Alfy nie są wadliwe

Komenda Główna Policji odpiera zarzuty, jakie pojawiły się w mediach, że zakupione niedawno Alfy Romeo 159 już się psują. Przyczyną niezbędnej wymiany koła w jednym radiowozie nie było wadliwe mocowanie stalowych felg, a uszkodzenie tejże w wyniku niewłaściwej eksploatacji.

Policyjne Alfy nie są wadliwe
Zdjęcia obok wykonano w trakcie oględzin uszkodzonej w trakcie jazdy felgi policyjnej Alfy Romeo. To właśnie to uszkodzenie było przyczyną wymiany – nie zaś, jak sugerowano wadliwe mocowanie stalowych felg. Sprawę bardzo wnikliwie zbadano i nie ma podstaw, by nawet sugerować, iż użytkowanie aut Alfa Romeo 159 ze stalowymi felgami może zagrażać życiu funkcjonariuszy. Do tej pory policyjne alfy są użytkowane w 11 województwach i tylko w tym jednym, jedynym przypadku stwierdzono uszkodzenie felgi.

Nie ma także potwierdzenia w faktach informacja o wydawaniu w KWP w Kielcach polecenia dokręcania śrub w stalowych felgach co 400 kilometrów. W KWP w Kielcach wszystkie użytkowane Alfy Romeo 159 mają opony założone na felgi aluminiowe.

W dniu wczorajszym do KGP przesłano pismo z Fiat Auto Poland, w którym zaproponowano "celem udowodnienia nieprawidłowości zarzutów w trybie pilnym" inspekcję serwisową policyjnych radiowozów, chcąc w ten sposób zapewnić, że zastosowane rozwiązania są zgodne z dokumentacją techniczną i wymogami bezpieczeństwa.

Podobne wiadomości:

Mandaty – jest nowy taryfikator

auto motor i sport 0000-00-00

Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed wyjazdem?

Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed...

Aktualności 2017-05-01

Komentuj:

marko1 2011-03-06

Problem z zakupami samochodów dla policji był zawsze Jest taka zasada, jak nie wiesz o co chodzi to właśnie chodzi o pieniądze. A na zakup poszły naprawdę duże pieniądze.

aaa 2011-03-04

Dystanse nigdy nie są dobrym pomysłem, ale w sumie to nie wina Alfy tylko tego kto pisał przetarg (pod Insignie). Żeby jeszcze uporali się z działaniem radaru.......

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.