mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Policzyli korki

Policzyli korki

Niemcy, mający skłonność do wyliczania wszystkich możliwych danych związanych z motoryzacją ostatnio pod lupę wzięli ilość powstałych korków na autostradach w mijającym lecie. Jak wynika z raportu ADAC w tym roku było ich łącznie 930.

Policzyli korki
Dane te odnoszą się do wszystkich 12 weekendów urlopowych w Niemczech w ciągu lata. Pod uwagę brano tylko te korki, których długość wynosiła powyżej 10 kilometrów. Z rachunków ADAC wynika, że niemieckie autostrady uwzględniając powyższe kryteria korkowały się 930 razy. To i tak o 37 mniej niż przed rokiem. Eksperci ADAC zaznaczają jednak, że spadek liczby utrudnień na trasie wcale nie musi oznaczać polepszenia się sieci autostrad czy mniejszej liczby jej uczestników. Jak przypominają, wyższa liczba korków w 2006 roku mogła być spowodowana odbywającymi się latem Mistrzostwami Świata w piłce nożnej.

ADAC wyliczyło również, że gdyby wszystkie 930 korków połączyć w jeden, jego długość wyniosłaby aż 13 147 kilometrów. Taka odległość może odpowiadać trasie z niemieckiego Duesseldorfu do miejscowości Darwin… w Australii.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Dwanaście firm jest zainteresowanych budową odcinka trasy S3 łączącego Bolków z Kamienną Górą. Najdroższa oferta wynosi ponad 1,7 mld zł, a najtańsza ponad 1 mld zł.