mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Policzyli korki

Policzyli korki

Niemcy, mający skłonność do wyliczania wszystkich możliwych danych związanych z motoryzacją ostatnio pod lupę wzięli ilość powstałych korków na autostradach w mijającym lecie. Jak wynika z raportu ADAC w tym roku było ich łącznie 930.

Policzyli korki
Dane te odnoszą się do wszystkich 12 weekendów urlopowych w Niemczech w ciągu lata. Pod uwagę brano tylko te korki, których długość wynosiła powyżej 10 kilometrów. Z rachunków ADAC wynika, że niemieckie autostrady uwzględniając powyższe kryteria korkowały się 930 razy. To i tak o 37 mniej niż przed rokiem. Eksperci ADAC zaznaczają jednak, że spadek liczby utrudnień na trasie wcale nie musi oznaczać polepszenia się sieci autostrad czy mniejszej liczby jej uczestników. Jak przypominają, wyższa liczba korków w 2006 roku mogła być spowodowana odbywającymi się latem Mistrzostwami Świata w piłce nożnej.

ADAC wyliczyło również, że gdyby wszystkie 930 korków połączyć w jeden, jego długość wyniosłaby aż 13 147 kilometrów. Taka odległość może odpowiadać trasie z niemieckiego Duesseldorfu do miejscowości Darwin… w Australii.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.