mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polikołaj na drogach

Polikołaj na drogach

Rózga czy słodki upominek? To zależy od kierowcy. Policjanci z lubuskiej drogówki wręczać dziś będą jedno albo drugie zarówno kierującym, jak i pieszym. Prezenty wręczane będą przez Mikołaja, ale… nazwanego Polikołajem. Akcja potrwa do wieczora.

Polikołaj na drogach
Gorzowscy i zielonogórscy policjanci w towarzystwie Mikołaja i Śnieżynek zatrzymują do kontroli już od 10 rano kierowców i pieszych. Podczas kontroli kierowcy dający swoim zachowaniem przykład poszanowania zasad ruchu drogowego nagradzani będą słodkim upominkiem. Ci natomiast, którzy popełnią wykroczenie, oprócz przewidzianych konsekwencji otrzymają symboliczna rózgę.

Akcja "Polikołaj" w Zielonej Górze rozpoczęła się 7 lat temu i spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony mieszkańców i kierujących. Jest to doskonała okazja do wyróżnienia kierowców, którzy na co dzień jeżdżą zgodnie z przepisami, a tym samym dają dobry przykład innym.

Akcja jest prowadzona wspólnie z gazetą Superexpress, radiem Eska i Stowarzyszeniem Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych.
Tematy w artykule: komenda główna policji

Podobne wiadomości:

W każdym województwie będzie zespół do walki z piratami drogowymi

W każdym województwie będzieespół do walki...

Aktualności 2014-08-07

694 zabranych praw jazdy w tydzień

694 zabranych praw jazdy w tydzień

Aktualności 2015-05-26

Komentuj:

~nie wierzcie!! 2007-12-06

nie wierzcie! znam tego przebieranca. to nie prawdziwy mikolaj!! on jest z bandy przebierancow, ktorzy rabuja stare babcie, w zeszlym roku zajumal mi torbe z media marktu!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando