mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polkowicki Volkswagen ma już 10 lat

Polkowicki Volkswagen ma już 10 lat

Volkswagen Motor Polska, którego siedziba mieści się w Polkowicach, obchodzi właśnie 10-lecie swojego istnienia. W związku z tym 23 sierpnia miały miejsce uroczyste obchody jubileuszu. Wśród gości znalazł się m.in. członek zarządu niemieckiego koncernu.

Polkowicki Volkswagen ma już 10 lat
W siedzibie firmy Volkswagen Motor Polska w Polkowicach, 23 sierpnia bieżącego roku odbyły się uroczyste obchody jubileuszu firmy. Z okazji 10-lecia istnienia zakładów do Polkowic przybyło wielu gości. W uroczystości łącznie wzięło udział ponad 7 tys. osób, w tym pracownicy z rodzinami oraz 130 gości honorowych. Wśród nich znaleźli się prof. dr Werner Neubauer, członek Zarządu koncernu Volkswagen oraz burmistrz Polkowic Wiesław Wabik.

Dla gości honorowych zostało zorganizowane spotkanie w cylindrze głównym fabryki, gdzie prezes zarządu VW MP Andreas Klinge opowiadał o historii Volkswagen Motor Polska oraz przedstawił obecną sytuację spółki, która jest obecnie znaczącą częścią koncernu. Dokonano również uroczystego otwarcia Hali 2 zakładu, gdzie powstają komponenty nowego silnika Common-Rail. Zaproszeni goście mogli nie tylko zwiedzić zakład, ale również obejrzeć najnowsze samochody z oferty koncernu Volkswagena, w tym cieszące się sporym zainteresowaniem modele VW Passat CC i Scirocco oraz Audi R8.

Volkswagen Motor Polska z siedzibą w Polkowicach, która powstała w maju 1998 roku, jest spółką firmy Volkswagen AG,. Firma zatrudnia obecnie 1 100 osób, a nakłady inwestycyjne związane z jej budową i uruchomieniem wyniosły do tej pory ponad 300 mln euro. Zakład kierowany od początku 2004 roku przez Andreasa Klinge postawił sobie za cel podnoszenie produktywności, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości swoich wyrobów. Efektem tego jest uzyskanie zdolności produkcyjnych na poziomie przekraczającym 700 tys. silników Diesla rocznie. Polkowickie wyroby trafiają między innymi pod maski Volkswagenów Golfów, Polo, Passatów, Touranów oraz Caddy.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.