mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polo z Indii

Polo z Indii

Od 2009 roku w Indiach budowana będzie nowa wersja Volkswagena Polo, której głównymi odbiorcami będą rynki azjatyckie. Samochód będzie posiadał przede wszystkim mocniejszą konstrukcję. Roczna produkcja zmodyfikowanego Polo wynosić ma 110 000 egzemplarzy.

Polo z Indii
Rynek motoryzacyjny w Indiach w ciągu najbliższych siedmiu lat według prognoz będzie rozwijał się bardzo dynamicznie. Roczna sprzedaż pojazdów będzie wówczas wynosić około jednego miliona. To duża szansa dla producentów samochodowych aby osiągać jeszcze większe zyski.

Volkswagen postanowił „przekazać” Azji kolejny model, reprezentanta segmentu aut małych, Polo. W porównaniu z wersją europejską samochód zostanie gruntownie przebudowany. Dotyczy to przede wszystkim podzespołów mechanicznych, które muszą zostać wzmocnione ze względu na kiepski stan dróg w Indiach oraz wysokie temperatury sięgające nawet do 40 stopni Celsjusza.

Na początku roczna produkcja aut utrzyma się na poziomie 50 procent możliwości produkcyjnych fabryki. Po trzech latach wolumen produkcji w zakładach VW, położonych w zachodniej części kraju w mieście Pune wyniesie już 100 procent, a więc 110 000 aut rocznie. W dostosowanie fabryki do wymagań produkcyjnych Volkswagen wyda blisko 400 milionów euro. Polo prawdopodobnie nie będzie budowane tylko w Indiach. Niemcy zastanawiają się również nad wersjami dla Rosji i Chin.

Dowiedz się więcej o modelu Volkswagen Polo

Czytaj także:

Nowości od Volkswagena 2007-06-11

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Polo
Volkswagen Polo
Cena podstawowa już od: 44 490 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Komentuj:

~ada$$$ 2007-06-12

"ze względu na kiepski stan dróg" i "wysokie temperatury" kiedy takie wzmocnione auta będą w polsce ???

~aed 2007-06-12

eeeetam

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando