mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polscy dostawcy stawiają na jakość

Polscy dostawcy stawiają na jakość

Uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji Jakościowej Dostawców Motoryzacyjnych, którzy  10 października pojawili się na terenie MTP, mogli wziąć udział w warsztatach o tematyce związanej z procesem dostaw oraz wykładach przeprowadzonych przez specjalistów z branży.

Polscy dostawcy stawiają na jakość
– Celem konferencji było podniesienie świadomości jakościowej wśród firm tworzących łańcuch dostaw w polskim przemyśle motoryzacyjnym – mówi Michael Kleiss, Prezes Volkswagen Poznań. – Zależało nam również na tym, by uczestnicy mogli zapoznać się z nowinkami w branży, które będą mogli wdrożyć we własnym procesie dostaw.

Szczególną popularnością wśród gości konferencji cieszyły się zajęcia odbywające się w sali „Lego Line”, w której można było uczestniczyć w symulacji linii produkcyjnej, stanowiącej przykład zarządzania dostawami. Osoby biorące udział w warsztatach miały za zadanie zbudować samochód w określonym limicie czasowym. Wielu uczestników konferencji odwiedziło też salę z tzw. „Diagramami Ishikawy”, które używane są do ilustrowania związków przyczynowo-skutkowych. Pomagają one dostrzec złożoność danego problemu, dlatego też mogą okazać się przydatne w procesie planowania i organizowania dostaw. Istotnymi elementami konferencji były również zagadnienia związane z ochroną środowiska, czego przykładem może być realizowana przez Volkswagen akcja pod hasłem „Think blue. Factory”.

– Zakładamy, że podobnie, jak zeszłoroczna konferencja, tegoroczne wydarzenie pozytywnie wpłynie na współpracę pomiędzy podmiotami funkcjonującymi w branży motoryzacyjnej. Jest ona niezwykle ważna, gdyż stanowi o sile polskiego przemysłu motoryzacyjnego – dodaje Michael Kleiss.

Oprócz Volkswagen Poznań, współorganizatorami przedsięwzięcia były: Volkswagen Group Polska, Volkswagen Motor Polska, MAN Bus Sp. z o.o. oraz firma Sitech Sp. z o.o. Wśród zaproszonych gości znajdowali się zarówno dotychczasowi partnerzy biznesowi firmy, jak również przedstawiciele nowopowstałych zakładów, które w najbliższym czasie dostarczą części do nowych projektów. Nie zabrakło też zagranicznych gości. Konferencję otworzył Uwe Harnack – Dyrektor ds. Jakości Części Zakupowych koncernu Volkswagen AG w Wolfsburgu. Poza wydarzeniami odbywającymi się na terenie MTP, dla uczestników konferencji przygotowano też możliwość zwiedzenia nowoczesnej fabryki Volkswagen Poznań w Antoninku.
 
Tematy w artykule: dostawcy

Podobne wiadomości:

Japońskie firmy motoryzacyjne chętnie inwestują w Invest-Parku

Japońskie firmy motoryzacyjne chętnie...

Aktualności 2014-10-21

Inwestycja motoryzacyjna w Tarnowie

Inwestycja motoryzacyjna w Tarnowie

Aktualności 2014-10-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.