mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polscy poddostawcy w Lipsku

Polscy poddostawcy w Lipsku

Podczas tegorocznych targów w Lipsku polscy poddostawcy po raz pierwszy mieli możliwość prezentacji profilu i oferty swojej firmy w ramach prezentacji na Forum Wystawców "Polskie Przedsiębiorstwa Poddostawcze", która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Polscy poddostawcy w Lipsku

Szósta edycja Międzynarodowych Targów dla Poddostawców w Lipsku zakończyła się bardzo dobrym wynikiem. Liczba odwiedzających targi była o 23% wyższa niż w roku ubiegłym. Ponad 4.500 odwiedzających z branży przybyło w dniach 21 - 23.06.2005 na Nowe Tereny Targowe w Lipsku, aby zasięgnąć informacji o branży poddostawczej i uczestniczyć w  premierze targów mechatronic.

Na targach 461 wystawców z 24 krajów (dla porównania w 2004 roku - 433 wystawców z 19 krajów) zaprezentowało usługi dostawcze dla przemysłu, przede wszystkim dla przemysłu motoryzacyjnego oraz przemysłu budowy maszyn, urządzeń i konstrukcji narzędzi.

Już po raz piąty polskie przedsiębiorstwa poddostawcze miały możliwość udziału jako wystawca w ramach Polskiego Stoiska Narodowego. W tym roku w Lipsku wystawiło się 15 firm z Polski, m.in. Alpha, Asmet, Bispol, Drutex, Europejskie Centrum Rozwoju, Guss-Ex, MCI, Pafal - Grupa Apator, Polska Izba Motoryzacji, Sapa Aluminium. Po raz pierwszy wystawcy mieli możliwość prezentacji profilu i oferty swojej firmy w ramach prezentacji na Forum Wystawców "Polskie Przedsiębiorstwa Poddostawcze", która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony publiczności - udział wzięło ponad 100 firm przybyłych na targi w charakterze odwiedzających. Po zakończeniu prezentacji na polskim stoisku odbył się organizowany przez Konsulat RP w Lipsku bankiet dla polskich i zagranicznych przedsiębiorstw oraz mediów. Udział polskich przedsiębiorstw poddostawczych w targach wspierany jest przez Ministerstwo Gospodarki i Pracy, które co roku obejmuje ta imprezę dofinansowaniem z Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw.

Zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami organizatorów odsetek odwiedzających z branży osiągnął aż 99 %. Aż 85% spośród nich podało, iż jeśli chodzi o decyzje związane z zakupami i zaopatrzeniem, mają oni przy ich podejmowaniu głos decydujący, współdecydujący bądź doradczy.

TU zobacz pełna galerię: Z 2005 - targi dla poddostawców Lipsk 2005


Głosy polskich wystawców:

Jacek Kołacz, Regionalny kierownik eksportu, Sapa Aluminium Sp. z o.o., Łódź:
"Naszym zdaniem Lipsk jest znakomicie położony z punktu widzenia handlu między wschodnią i zachodnią Europą. Dlatego uczestniczyliśmy w targach w ramach stoiska polskiego. Nasze oczekiwania zostały w pełni spełnione. Podczas trzech dni mogliśmy zawrzeć pierwsze kontakty z potencjalnymi klientami oraz poprowadzić konkretne rozmowy z firmami poddostawczymi. Ogromną zaletą targów jest ich przejrzystość i wysoki poziom profesjonalistów z branży, którzy je odwiedzają. Dzięki temu prowadziliśmy na stoisku rozmowy z firmami, które były do nich przygotowane i miały konkretne zapytania.  Jednak nad rozpropagowaniem imprezy i jej popularnością Targi Lipskie muszą jeszcze popracować".

Artur Dywański, Kierownik Marketingu i Sprzedaży na Niemcy, Pafal, Grupa Apator, Świdnica:
"Do domu wracamy z ponad dziesięcioma konkretnymi propozycjami. Nie oczekiwaliśmy tego. Zaskoczeni jesteśmy również liczbą przeprowadzonych rozmów i dużym zainteresowaniem polskimi produktami. Osobiście uważam, że Lipsk jest pięknym miastem i niejedno tu widziałem. Chciałbym także pochwalić dość luźną i nieskrępowaną atmosferę podczas targów i optymalne możliwości transferowe. Z pewnością wystawimy się tu ponownie."

 

Tematy w artykule: wydarzenia

Podobne wiadomości:

LOTOS mistrzem biznesu

LOTOS mistrzem biznesu

Aktualności 2011-06-03

Volvo Polska topowym pracodawcą

Volvo Polska topowym pracodawcą

Aktualności 2011-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.