mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polska: Ford umacnia pozycję

Polska: Ford umacnia pozycję

W listopadzie br. Ford sprzedał na polskim rynku 2.386 sztuk nowych pojazdów. Jest to kolejny bardzo dobry wynik miesięcznej sprzedaży Forda w Polsce, dzięki któremu roczny plan sprzedaży 30.000 sztuk nowych aut jest niezagrożony.

Polska: Ford umacnia pozycję
Od początku roku do klientów trafiło 27.689 sztuk nowych pojazdów marki Ford (z uwzględnieniem listopada 2009). Jest to o blisko 7.5% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Dzięki tak dobrym rezultatom Ford awansował na czwartą pozycję wśród najchętniej kupowanych marek w Polsce (o 2 miejsca w porównaniu z rankingiem w 2008 roku).

Opierając się na danych IBRM Samar (za okres styczeń-październik 2009) Ford osiągnął 8.5% udziału w rynku sprzedaży nowych samochodów osobowych w Polsce. Biorąc pod uwagę dane gromadzone w systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, Ford Polska osiągnął w tym okresie jeszcze lepszy rezultat - udział w zarejestrowanych pojazdach osobowych w Polsce wyniósł 8.98%.

- "Mijający rok jest dla Forda bardzo udany" - powiedział Adam Kołodziejczyk, Prezes i Dyrektor Generalny Ford Polska Sp. z o.o. - "Zarówno nasza sytuacja globalna, jak i w Europie uległa znaczącej poprawie. Ford Motor Company, jako jedyna firma amerykańska, nie wystąpiła do instytucji państwowych i nie otrzymała pomocy finansowej, niezbędnej do prowadzenia codziennych operacji. W Europie Ford zajmuje solidną drugą pozycję wśród najchętniej kupowanych marek nowych samochodów, z rekordowym od 1999 roku udziałem w rynku - 9.2%" - dodał Adam Kołodziejczyk.

Najchętniej kupowanym Fordem od wielu już lat pozostaje Ford Focus – jego sprzedaż w porównaniu do ubiegłego roku spadła o 17%, jednak biorąc pod uwagę drugie miejsce tego modelu w klasie niższej średniej oraz wysyp konkurencyjnych nowości, należy uznać ten wynik za niezwykle udany. W ciągu jedenastu miesięcy 2009 roku do klientów trafiło 8.439 sztuk Forda Focus.

W roku 2008 Ford Focus był także najpopularniejszym samochodem wśród Użytkowników Mojeauto.pl, za co został wyróżniony tytułem Internetowego Samochodu Roku 2008.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Focus
Ford Focus
Cena podstawowa już od: 67 070 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w...

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-06

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

~Cris 2009-12-08

Od czterech lat jeżdżę Focusem 2 i potwierdzam jego niezawodność.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.