mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polska: Ford umacnia pozycję

Polska: Ford umacnia pozycję

W listopadzie br. Ford sprzedał na polskim rynku 2.386 sztuk nowych pojazdów. Jest to kolejny bardzo dobry wynik miesięcznej sprzedaży Forda w Polsce, dzięki któremu roczny plan sprzedaży 30.000 sztuk nowych aut jest niezagrożony.

Polska: Ford umacnia pozycję
Od początku roku do klientów trafiło 27.689 sztuk nowych pojazdów marki Ford (z uwzględnieniem listopada 2009). Jest to o blisko 7.5% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Dzięki tak dobrym rezultatom Ford awansował na czwartą pozycję wśród najchętniej kupowanych marek w Polsce (o 2 miejsca w porównaniu z rankingiem w 2008 roku).

Opierając się na danych IBRM Samar (za okres styczeń-październik 2009) Ford osiągnął 8.5% udziału w rynku sprzedaży nowych samochodów osobowych w Polsce. Biorąc pod uwagę dane gromadzone w systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, Ford Polska osiągnął w tym okresie jeszcze lepszy rezultat - udział w zarejestrowanych pojazdach osobowych w Polsce wyniósł 8.98%.

- "Mijający rok jest dla Forda bardzo udany" - powiedział Adam Kołodziejczyk, Prezes i Dyrektor Generalny Ford Polska Sp. z o.o. - "Zarówno nasza sytuacja globalna, jak i w Europie uległa znaczącej poprawie. Ford Motor Company, jako jedyna firma amerykańska, nie wystąpiła do instytucji państwowych i nie otrzymała pomocy finansowej, niezbędnej do prowadzenia codziennych operacji. W Europie Ford zajmuje solidną drugą pozycję wśród najchętniej kupowanych marek nowych samochodów, z rekordowym od 1999 roku udziałem w rynku - 9.2%" - dodał Adam Kołodziejczyk.

Najchętniej kupowanym Fordem od wielu już lat pozostaje Ford Focus – jego sprzedaż w porównaniu do ubiegłego roku spadła o 17%, jednak biorąc pod uwagę drugie miejsce tego modelu w klasie niższej średniej oraz wysyp konkurencyjnych nowości, należy uznać ten wynik za niezwykle udany. W ciągu jedenastu miesięcy 2009 roku do klientów trafiło 8.439 sztuk Forda Focus.

W roku 2008 Ford Focus był także najpopularniejszym samochodem wśród Użytkowników Mojeauto.pl, za co został wyróżniony tytułem Internetowego Samochodu Roku 2008.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Focus
Ford Focus
Cena podstawowa już od: 67 070 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

~Cris 2009-12-08

Od czterech lat jeżdżę Focusem 2 i potwierdzam jego niezawodność.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.