mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polska Policja w Megane Sport

Polska Policja w Megane Sport

55 nowych radiowozów trafi dziś do policjantów z warmińsko-mazurskiego i dolnośląskiego. Srebrne Kia, Ople, Fordy, Fiaty i Nissany wyjadą na drogi już w połowie stycznia. We flocie policyjnych radiowozów znajdą się też sportowe Renault Megane z silnikiem o mocy 225 KM, wyposażone w wideorejestratory. To nowa broń w walce z piratami drogowymi.

Polska Policja w Megane Sport
Warmińsko-mazurska policja otrzymała 30 nowych samochodów. Są to pojazdy zarówno osobowe, jaki i furgony. W dziesięciu z nich (Renault Megane Sport 2,0, 225 KM) zamontowane będą wideorejestratory. Będą one mogły rejestrować prędkość aut jadących przed, jak i za nieoznakowanym radiowozem. To skuteczne narzędzie w walce z drogowymi piratami trafi do policjantów z Olsztyna, Elbląga, Ostródy, Szczytna, Nidzicy, Ełku, Iławy i Kętrzyna.

Oprócz samochodów osobowych, policjanci z olsztyńskiego Oddziału Prewencji Policji i z regionu otrzymają 18 aut terenowych. Dodatkowo Wydział Konwojowy KWP w Olsztynie wzbogacił się o dwie nowoczesne więźniarki.

Obecnie trwają prace związane z ich oznakowaniem, wyposażeniem. Już od połowy stycznia pojazdy te sukcesywnie będą wyjeżdżać na nasze drogi. Radiowozy warte prawie 5 mln złotych zostały zakupione ze środków budżetowych policji. Oprócz nowych aut, policjanci z regionu otrzymali CB-radia, laptopy i nawigację GPS.

Tymczasem nowe radiowozy trafiły dziś do dolnośląskiej policji. We Wrocławiu jeździć będzie 10 nowych radiowozów, wśród których pojawi się już niedługo na ulicach miasta nowy Opel Vectra. Auto to trafi do sekcji ruchu drogowego, a jego główne parametry techniczne to: silnik 2.8 l, moc 250 KM, prędkość 255 km/h, możliwość rozpędzenia się do 100 km/h w 7,3 s.

Dolnośląscy policjanci otrzymali 25 samochodów: osobowych, terenowych i busów. Są to zarówno auta przeznaczone dla służb umundurowanych, jak i operacyjnych, które będą wykorzystywane do różnych działań i w różnych warunkach terenowych. Samochody, które są przekazane policji były sfinansowane z jej budżetu i budżetu samorządów. Znaczny udział finansowy, w tym przedsięwzięciu ma Urząd Miejski Wrocławia.

Nowe radiowozy są inaczej oznakowane. Już nie będą to auta w kolorze niebieskim, tylko srebrnym. Ponadto nowe radiowozy będą oznakowane pasem folii barwy niebieskiej, odblaskowej, z dodatkowymi prostokątnymi elementami białej folii odblaskowej, umieszczonymi na górnej i dolnej krawędzi pasa. Odblaskowy napis POLICJA barwy białej będzie widniał po obu stronach pojazdu na niebieskim pasie wyróżniającym, a także na pokrywie silnika. Wprowadzenie folii odblaskowej spowoduje, że radiowozy będą lepiej widoczne, zwłaszcza nocą.
Tematy w artykule: KGP policja

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

~Artur 2008-01-19

Za CB dziękuję. Raz miałem okazję słuchać tych wsiowych gadek. To poniżej mojej godności. Bajo

~piotr 2008-01-11

Na tym zdjeciu za Megane stoją też Sorento. Koniec z kradzieżami krów.

~rozsądny 2008-01-11

posiadacz CB, skoro jesteś taki Kozak to zrobiłbyś na forum zestawienie nr. rejestracyjnymi wraz z marką tych nieoznakowanych radiowozów.

~posiadacz CB 2008-01-10

No cóż trzeba się bronić. Namawiam do kupna CB radia! Videoradary trzeba wyłapać, spisać nr rejestracyjne, przykleić w aucie pod ręką i informować.... We Wrocławiu mam spisane wszystkie łącznie z bordową Octawią straży miejskiej która stoi w róznych miejscach miasta z fotoradarem pod zderzakiem. Mając CB można dokładnie wiedzieć gdzie są i co robią. Im nas więcej tym lepiej... NAMAWIAM, Dróg nie budujemy, ale na zakup aut za 5 mln sztuka nas stać - SKANDAL!!!

~E7 2008-01-10

No to cała trasa gdańska obstawiona - i weź teraz dojedx rozsądnie do trójmiast ze stolicy i z powrotem;))) Jeszcze jak chłopaki będa podpuszczać i zgolą wąsy będa nie do przebicia;))) No i co najważniejsze będą nagrywać jadąc przed nami - wezma nas jako zające i jazda, nic juz nie powiem jak włączą latem głośniej radio i zdejmą czapki. Jak nic będzie cięzko zarobic na podróże......

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.