mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polska: Więcej aut zasilanych LPG

Polska: Więcej aut zasilanych LPG

Jak wynika z raportu przedstawionego przez Polską Organizację Gazu Płynnego polski rynek autogazu jest jednym z najprężniej rozwijających się na całym świecie. Na koniec 2005 roku w Polsce jeździło 1 770 000 samochodów napędzanych LPG.

Polska: Więcej aut zasilanych LPG
Przedstawiona powyżej liczba oznacza jednocześnie rekord jeśli chodzi o ilość aut zarejestrowanych w Polsce wyposażonych w zbiorniki na LPG. Z danych POGP wynika, że w porównaniu z rokiem 2004 przybyło łącznie 320 tys. pojazdów napędzanych płynnym gazem.

Nasz kraj jest niekwestionowanym liderem pod względem ilości stacji na których można tankować LPG. W roku 2004 doliczono się około 6 600 punktów sprzedaży surowca, w 2005 już 6 900. Największą siecią stacji dysponuje rodzimy Orlen, który posiada 475 punktów dystrybucji gazu płynnego.

W bieżącym roku POGP przewiduje dalszy wzrost sprzedaży autogazu, jednak z mniejszą dynamiką. Jak czytamy w raporcie: „Spodziewane tendencje mogą być w dużym stopniu zachwiane przez politykę fiskalną państwa. Najpoważniejszym zagrożeniem dla branży jest wyrównanie akcyzy dla celów grzewczych i autogazu oraz znaczny wzrost podatku na autogaz.”
Tematy w artykule: LPG

Podobne wiadomości:

Polacy kupują coraz więcej aut elektrycznych

Polacy kupują coraz więcej aut elektrycznych

Aktualności 2015-04-30

Skoda z łatwym dostępem do LPG

Skoda z łatwym dostępem do LPG

Aktualności 2015-10-07

Komentuj:

~a ja LPG się nie boję 2007-02-23

a ja mam Omegas Landi Renzo w Felici 1.6 już 2 lata. 8,5 l LPG/100 i parę tysięcy w kieszeni. Jeżeli właściciele garaży są mądrzejsi od firmy, która produkuje instalacje LPG od 1954, to gratuluję. Zawsze mniej klientów ;)

~kobra 2006-04-24

ja podobnie, poza tym jakos nie mam zaufania do instalacji gazowych, no chyba ze zakladanych fabrycznie w nowych autach

~ludek 2006-04-20

ja tam na gazie nigdy nie będę jeździł! Mam garaż w budynku, w którym samochodom na gaz nie wolno parkować .... Albo gaz i pod chmurką albo benzyna i w garażu. Nawet w długim okresie - chyba na benzynie jestem do przodu ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.