mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polska: Więcej aut zasilanych LPG

Polska: Więcej aut zasilanych LPG

Jak wynika z raportu przedstawionego przez Polską Organizację Gazu Płynnego polski rynek autogazu jest jednym z najprężniej rozwijających się na całym świecie. Na koniec 2005 roku w Polsce jeździło 1 770 000 samochodów napędzanych LPG.

Polska: Więcej aut zasilanych LPG
Przedstawiona powyżej liczba oznacza jednocześnie rekord jeśli chodzi o ilość aut zarejestrowanych w Polsce wyposażonych w zbiorniki na LPG. Z danych POGP wynika, że w porównaniu z rokiem 2004 przybyło łącznie 320 tys. pojazdów napędzanych płynnym gazem.

Nasz kraj jest niekwestionowanym liderem pod względem ilości stacji na których można tankować LPG. W roku 2004 doliczono się około 6 600 punktów sprzedaży surowca, w 2005 już 6 900. Największą siecią stacji dysponuje rodzimy Orlen, który posiada 475 punktów dystrybucji gazu płynnego.

W bieżącym roku POGP przewiduje dalszy wzrost sprzedaży autogazu, jednak z mniejszą dynamiką. Jak czytamy w raporcie: „Spodziewane tendencje mogą być w dużym stopniu zachwiane przez politykę fiskalną państwa. Najpoważniejszym zagrożeniem dla branży jest wyrównanie akcyzy dla celów grzewczych i autogazu oraz znaczny wzrost podatku na autogaz.”
Tematy w artykule: LPG

Podobne wiadomości:

Skoda z łatwym dostępem do LPG

Skoda z łatwym dostępem do LPG

Aktualności 2015-10-07

Już 3 mln aut z LPG na polskich drogach

Już 3 mln aut z LPG na polskich drogach

Aktualności 2015-05-05

Komentuj:

~a ja LPG się nie boję 2007-02-23

a ja mam Omegas Landi Renzo w Felici 1.6 już 2 lata. 8,5 l LPG/100 i parę tysięcy w kieszeni. Jeżeli właściciele garaży są mądrzejsi od firmy, która produkuje instalacje LPG od 1954, to gratuluję. Zawsze mniej klientów ;)

~kobra 2006-04-24

ja podobnie, poza tym jakos nie mam zaufania do instalacji gazowych, no chyba ze zakladanych fabrycznie w nowych autach

~ludek 2006-04-20

ja tam na gazie nigdy nie będę jeździł! Mam garaż w budynku, w którym samochodom na gaz nie wolno parkować .... Albo gaz i pod chmurką albo benzyna i w garażu. Nawet w długim okresie - chyba na benzynie jestem do przodu ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando