mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polska: Wyniki sprzedaży Grupy Renault

Polska: Wyniki sprzedaży Grupy Renault

Łączna sprzedaż modeli osobowych i dostawczych Renault oraz Dacia w maju 2009 roku w Polsce wyniosła 1768 samochodów (1608 aut Renault i 160 aut Dacia).

Polska: Wyniki sprzedaży Grupy Renault
W maju po raz kolejny liderem sprzedaży Renault było nowe Clio (369 sprzedanych aut w wersji hatchback oraz 126 w wersji Grandtour, razem 495 aut). Nowe Clio w obydwu wersjach nadwoziowych jest ciągle najchętniej kupowanym modelem Renault – od stycznia do maja model ten znalazł uznanie już ponad 3 tys. nabywców. Wprowadzenie na rynek nowego Clio spowodowało także wzrost sprzedaży tego modelu w porównaniu do ubiegłego roku i to aż o ponad 20% (3033 sprzedane samochody w okresie styczeń-maj 2009 roku w porównaniu do 2515 aut w tym samym okresie 2008 roku).

Wyjątkowym popularnością cieszy się szczególnie wersja kombi –  Clio Grandtour – której sprzedaż wzrosła w tym samym okresie aż o prawie 47%.

Nowy Megane, który zastąpił Megane II, został bardzo dobrze przyjęty przez polskich klientów. Sprzedaż tego modelu w 5-drzwiowej wersji hatchback w porównaniu do sprzedaży poprzedniego modelu wzrosła ponad czterokrotnie (1687 aut sprzedanych
w okresie styczeń-maj 2009 roku i tylko 397 samochodów Megane II hatchback w tym samym okresie 2008 roku).
 
Także Nowy Megane Coupe cieszy się uznaniem polskich kierowców – jego sprzedaż od początku roku to już 323 samochody. Stały poziom sprzedaży od początku roku utrzymują także modele Renault klasy wyższej – Koleos i Laguna.

W gamie Dacii wprowadzenie wielu nowości produktowych (Sandero oraz dostawcze Pick-up i Van) pozwoliło na umocnienie pozycji marki na kryzysowym rynku. Sprzedaż Dacii w Polsce w okresie styczeń-maj 2009 roku wyniosła 1150 aut i jest o ponad
18% wyższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Clio
Renault Clio
Cena podstawowa już od: 42 500 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Renault Megane
Renault Megane
Cena podstawowa już od: 59 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Nowa Dacia Duster - wyciekły pierwsze zdjęcia!

Nowa Dacia Duster - wyciekły pierwsze...

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.