mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polska atrakcyjna do przenoszenia działalności

Polska atrakcyjna do przenoszenia działalności

Polska zajęła piąte miejsce w rankingu krajów, które duże międzynarodowe korporacje decentralizujące swoje operacje uważają za atrakcyjne z punktu widzenia kosztów działania, dostępności wykwalifikowanej siły roboczej i klimatu dla inwestycji. Ranking przygotował brytyjski ośrodek badawczy EIU (Economist Intelligence Unit).

Ranking oparty jest na wycenie 9 kryteriów, m.in. rynkowej regulacji, systemie podatkowym, ustawodawstwie rynku pracy, poziomie wykwalifikowania siły roboczej i infrastruktury.

EIU wysoko ocenia kwalifikacje techniczne i językowe siły roboczej w Polsce. Autorzy raportu zauważają, że wielu międzynarodowym korporacjom udaje się przyciągnąć do Polski wykwalifikowanych polskojęzycznych menedżerów z doświadczeniem w pracy za granicą.

Business Process Offshoring to wyodrębnianie i przenoszenie niektórych operacji takich jak obsługa systemów IT, call centres i czynności biurowego zaplecza do innych krajów, jest prężnie rozwijającym się segmentem globalnej gospodarki; obecnie wyceniany jest na 40-50 mld USD i rośnie w rocznym tempie 30 proc. Globalny rynek offshoringu, w ocenie EIU, w 2008 roku będzie wart ok. 100 mld USD.

EIU sugeruje firmom rozważającym offshoring w Polsce, by skierowały uwagę na regiony, gdzie koszty pracy na wstępnym etapie bywają do 30% niższe niż w Warszawie czy Krakowie, a gdzie podaż wykfalifikowanych pracowników jest bardzo duża.

Sukces Czech autorzy raportu tłumaczą prężną agencją obsługującą zagranicznych inwestorów, CzechInvest.

Przeczytaj także:

Apetyt na Polskę (2006-05-12)

Zamiast PAIiIZ będzie PAHiI (2006-04-16)

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne 2005r. (2006-04-27)

Tematy w artykule: gospodarka

Podobne wiadomości:

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Aktualności 2015-07-16

Pracodawcy szukają wykwalifikowanych pracowników

Pracodawcy szukają wykwalifikowanych...

Aktualności 2014-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.