mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polska bez Hankooka

Polska bez Hankooka

W piątek 06-05 do PAIiIZ wpłynęła oficjalna decyzja firmy Hankook Tire w sprawie budowy fabryki opon w Polsce. W piśmie firma Hankook poinformowała, że "...zdecydowaliśmy się ograniczyć listę naszych potencjalnych lokalizacji do dwóch państw: Słowacji i Węgier. Tym samym wyeliminowaliśmy Polskę."

Firma Hankook Tire po raz kolejny podkreśliła decydującą wagę dopłaty gotówkowej do inwestycji: "(...) Chciałbym powrócić do naszego ostatniego owocnego spotkania z 14.04 w Państwa biurze, na którym rozmawialiśmy o tym, czy Polska może zmienić ofertę poprzez podniesienie wkładu gotówkowego. Niestety, zostaliśmy poinformowani w piśmie z 31 marca, że międzyresortowy zespół podczas szeregu spotkań postanowił pozostawić ofertę niezmienioną."

Sebastian Mikosz, wiceprezes PAIiIZ nadzorujący negocjacje, powiedział: "W trakcie rozmów bardzo szybko stało się dla nas jasne, iż decyzja Hankook Tire zależy od wysokości dopłaty w gotówce. Zgodnie z przyjętymi regułami nasza oferta obejmowała zwolnienia z podatku i inwestycje w rozbudowę infrastruktury pod konkretną inwestycję. Podkreślaliśmy także, iż nasza oferta jest wiarygodna i w przypadku pozytywnej decyzji inwestor nie będzie narażony na nieprzewidziane przeszkody, jak na przykład problemy z wykupem gruntów. Oczywiście, źle się stało, iż Hankook nie zdecydował się umieścić fabryki w Polsce, jednak PAIiIZ postępował uczciwie, od początku powiadamiając inwestora o systemie zachęt obowiązujących w Polsce."

Przypomnijmy, że w wyniku inwestycji miało powstać w Polsce 1 508 nowych miejsc pracy, zaś nakłady inwestycyjne szacowane były na około 0,5 miliarda eur.

 

Tematy w artykule: opony opony Hankook

Podobne wiadomości:

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz wiedzieć

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz...

Opony samochodowe 2015-07-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Roberta Kubicy. Polski kierowca pojawi się w drugiej połowie października na torze Silverstone w bolidzie Williamsa.