mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polska bez Hankooka

Polska bez Hankooka

W piątek 06-05 do PAIiIZ wpłynęła oficjalna decyzja firmy Hankook Tire w sprawie budowy fabryki opon w Polsce. W piśmie firma Hankook poinformowała, że "...zdecydowaliśmy się ograniczyć listę naszych potencjalnych lokalizacji do dwóch państw: Słowacji i Węgier. Tym samym wyeliminowaliśmy Polskę."

Firma Hankook Tire po raz kolejny podkreśliła decydującą wagę dopłaty gotówkowej do inwestycji: "(...) Chciałbym powrócić do naszego ostatniego owocnego spotkania z 14.04 w Państwa biurze, na którym rozmawialiśmy o tym, czy Polska może zmienić ofertę poprzez podniesienie wkładu gotówkowego. Niestety, zostaliśmy poinformowani w piśmie z 31 marca, że międzyresortowy zespół podczas szeregu spotkań postanowił pozostawić ofertę niezmienioną."

Sebastian Mikosz, wiceprezes PAIiIZ nadzorujący negocjacje, powiedział: "W trakcie rozmów bardzo szybko stało się dla nas jasne, iż decyzja Hankook Tire zależy od wysokości dopłaty w gotówce. Zgodnie z przyjętymi regułami nasza oferta obejmowała zwolnienia z podatku i inwestycje w rozbudowę infrastruktury pod konkretną inwestycję. Podkreślaliśmy także, iż nasza oferta jest wiarygodna i w przypadku pozytywnej decyzji inwestor nie będzie narażony na nieprzewidziane przeszkody, jak na przykład problemy z wykupem gruntów. Oczywiście, źle się stało, iż Hankook nie zdecydował się umieścić fabryki w Polsce, jednak PAIiIZ postępował uczciwie, od początku powiadamiając inwestora o systemie zachęt obowiązujących w Polsce."

Przypomnijmy, że w wyniku inwestycji miało powstać w Polsce 1 508 nowych miejsc pracy, zaś nakłady inwestycyjne szacowane były na około 0,5 miliarda eur.

 

Tematy w artykule: opony opony Hankook

Podobne wiadomości:

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz wiedzieć

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz...

Opony samochodowe 2015-07-10

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.