mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polska czeka na motoryzacyjnego giganta

Polska czeka na motoryzacyjnego giganta

PAIiIZ oraz specjalne strefy ekonomiczne starają się przyciągnąć kolejne inwestycje sektora motoryzacyjnego. Wiadomo bowiem, ze Polska jest zagłębiem produkcyjnym części motoryzacyjnych. Fabryk produkujących gotowe samochody jest jednak nadal jak na lekarstwo.

Polska czeka na motoryzacyjnego giganta
Napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych po I kwartale sięgnął 4,46 mld EUR (17,49 mld zł), o 617 mln EUR (2,4 mld zł) więcej niż przed rokiem -wynika z danych Ministerstwa Gospodarki. Potwierdza się teza z artykułu "PB" z początku maja, że to może być prawdziwa wiosna w inwestycjach. Wielu marzy, że także tych najbardziej prestiżowych - motoryzacyjnych. Niektórzy wciąż liczą, że do Fiata i Forda w Tychach, Opla w Gliwicach i VW w Poznaniu dołączy kolejna fabryka aut. - Kilka miesięcy temu inwestycją w Polsce interesował się japoński koncern motoryzacyjny. Niestety, po trzęsieniu ziemi i tsunami firma zdecydowała, że będzie inwestować u siebie - twierdzi źródło "PB". Możliwe, że sprawa dotyczy Nissana.


Strefy ekonomiczne już teraz chcą być przygotowane na ewentualnego inwestora. Dlatego pracują nad dużymi działkami. Katowicka ma ponad 120 ha w Ujeździe w województwie wielkopolskim, a wałbrzyska - 200 ha w Nysie. Czynione są prace polegające na włączeniu działek przy autostradzie A4. O inwestycje nie będzie jednak łatwo, ponieważ konkurują z nami pozostałe kraje Europy Środkowo – Wschodniej.

Europa Środkowa i Wschodnia to klaster motoryzacyjny. Tylko w Polsce działa 900 firm z tej branży, w tym 300 z kapitałem zagranicznym.

Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania
Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania
Włoska stajnia z Sant Agata Bolognese długo kazała czekać na ten model. Oto Lamborghini Urus - superszybki SUV z bykiem na masce. Znamy już wszystkie szczegóły na jego temat.