mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polska i Ukraina wdrożą systemy wczesnego ostrzegania na granicy

Polska i Ukraina wdrożą systemy wczesnego ostrzegania na granicy

System ma na bieżąco kontrolować ruch na przejściach granicznych z Ukrainą. System ma informować o zatorach na przejściach granicznych, tak by spedytorzy i przewoźnicy z odpowiednim wyprzedzeniem mogli obrać alternatywne trasę na Ukrainę lub do Polski. Dzięki wspólnej umowie przedsiebiorcy dokonujący odpraw w przejściach na granicy polsko-ukraińskiej, oszczędzą czas i pieniądze. 

Polska i Ukraina wdrożą systemy wczesnego ostrzegania na granicy
Deklarację o wprowadzeniu od 15.06.2010 r. koompatybilnych systemów wczesnego ostrzegania o zaistnieniu sytuacji nadzwyczajnej na granicy polsko-ukraińskiej podpisali w Jagodzinie szef Służby Celnej Jacek Kapica oraz przewodniczący Państwowej Służby Celnej Ukrainy Ihor Kaletnik. 

Dokument wychodzi naprzeciw oczekiwaniom spedytorów i przedsiębiorców dokonujących odpraw w przejściach na granicy polsko-ukraińskiej. Istotne jest przyjęcie takich samych poziomów dotyczących ilości pojazdów oczekujących na przekroczenie granicy, powyżej których uruchamiany jest mechanizm wczesnego ostrzegania. 

Podczas spotkania omówiono także przygotowania obu służb do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 oraz dokonano oceny projektu dot. analizy funkcjonowania drogowych przejść na granicy polsko-ukraińskiej. Ustalono, że jednym z najważniejszych celów jest ujednolicenie trybu pracy organów kontrolnych oraz prowadzenia dokumentacji statystycznej środków transportu, przejeżdżających przez przejścia graniczne. Natomiast szczegóły szerszego wdrożenia projektu "zielony korytarz" zostaną wypracowane przez ekspertów.

Podobne wiadomości:

Nowym mostem na Słowację

Nowym mostem na Słowację

Polskie drogi 2015-09-25

Zamknięcia na DK nr 78 do granicy w Piwnicznej Zdroju

Zamknięcia na DK nr 78 do granicy w...

Polskie drogi 2014-12-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.