mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polska i Ukraina wdrożą systemy wczesnego ostrzegania na granicy

Polska i Ukraina wdrożą systemy wczesnego ostrzegania na granicy

System ma na bieżąco kontrolować ruch na przejściach granicznych z Ukrainą. System ma informować o zatorach na przejściach granicznych, tak by spedytorzy i przewoźnicy z odpowiednim wyprzedzeniem mogli obrać alternatywne trasę na Ukrainę lub do Polski. Dzięki wspólnej umowie przedsiebiorcy dokonujący odpraw w przejściach na granicy polsko-ukraińskiej, oszczędzą czas i pieniądze. 

Polska i Ukraina wdrożą systemy wczesnego ostrzegania na granicy
Deklarację o wprowadzeniu od 15.06.2010 r. koompatybilnych systemów wczesnego ostrzegania o zaistnieniu sytuacji nadzwyczajnej na granicy polsko-ukraińskiej podpisali w Jagodzinie szef Służby Celnej Jacek Kapica oraz przewodniczący Państwowej Służby Celnej Ukrainy Ihor Kaletnik. 

Dokument wychodzi naprzeciw oczekiwaniom spedytorów i przedsiębiorców dokonujących odpraw w przejściach na granicy polsko-ukraińskiej. Istotne jest przyjęcie takich samych poziomów dotyczących ilości pojazdów oczekujących na przekroczenie granicy, powyżej których uruchamiany jest mechanizm wczesnego ostrzegania. 

Podczas spotkania omówiono także przygotowania obu służb do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 oraz dokonano oceny projektu dot. analizy funkcjonowania drogowych przejść na granicy polsko-ukraińskiej. Ustalono, że jednym z najważniejszych celów jest ujednolicenie trybu pracy organów kontrolnych oraz prowadzenia dokumentacji statystycznej środków transportu, przejeżdżających przez przejścia graniczne. Natomiast szczegóły szerszego wdrożenia projektu "zielony korytarz" zostaną wypracowane przez ekspertów.

Podobne wiadomości:

Zamknięcia na DK nr 78 do granicy w Piwnicznej Zdroju

Zamknięcia na DK nr 78 do granicy w...

Polskie drogi 2014-12-12

Malownicze trasy – na ukraińskiej riwierze

auto motor i sport 0000-00-00

Niewiele jest już miejsc na świecie, gdzie w eleganckim lokalu można zamówić chlebowy kwas zamiast coca-coli. Spróbuj raz inaczej - nie Rzym, ale Krym. I nie palcem po mapie czy internetem, ale samochodem.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.