mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polska jakość z TRW

Polska jakość z TRW

TRW Automotive należy do czołówki dostawców aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa dla przemysłu motoryzacyjnego. Organizacja TRW w Polsce posiada cztery placówki reprezentujące jej różne dywizje.

Polska jakość z TRW

Koncern TRW rozpoczął inwestycje w Polsce w 1990 roku, w okresie gdy warunki polityczne i ekonomiczny rozwój Polski sprzyjał nowym inicjatywom. Dlatego utworzone zostały aż cztery polskie oddziały firmy reprezentujące jej różne dywizje: w Częstochowie (samochodowe systemy bezpieczeństwa), w Czechowicach-Dziedzicach (systemy kierownicze), w Gliwicach (systemy hamulcowe) oraz w Pruszkowie (systemy kontroli nadwozi). Szybko okazało się, że Polska jest korzystną lokalizacją, nie tylko ze względu na warunki ekonomiczne, ale przede wszystkim ze względu na wysoko wykwalifikowanych i dynamicznych pracowników.

Częstochowa

TRW Polska w Częstochowie jest producentem pasów bezpieczeństwa, zamków do pasów, regulatorów wysokości oraz poduszek powietrznych i modułów poduszek powietrznych.

TRW jest związane z Częstochową od kilkunastu lat. Wszystko zaczęło się w roku 1990 w skromnym zakładzie produkującym pasy bezpieczeństwa, który mieścił się przy ul. Krótkiej. Pierwsze dostawy realizowane były dla FSM. W Częstochowie utworzono dwa zakłady produkcyjne w różnicy lokalizacjach, jeden produkujący pasy bezpieczeństwa, drugi poduszki powietrzne.

Razem dwa zakłady wytwarzają ponad 12 mln pasów bezpieczeństwa rocznie, prawie 19 mln zamków, ponad 2 mln regulatorów wysokości, ponad 13 mln poduszek i 3 mln modułów.

Wśród produkowanych różnorodnych elementów pasów bezpieczeństwa znajdują się, między innymi, tzw. zamki szyte montowane na tylnych siedzeniach samochodów stanowiące komplet z pasem biodrowym, zamki montowane do siedzeń przednich, wśród nich zamki przednie z zaczepem sztywnym oraz zamki z ładunkiem pirotechnicznym. Wytwarzane są również trzypunktowe pasy dla: Fiat, Opel, Ford, DC, Citroen, Renault,   wersje z napinaczem pirotechnicznym w technologii Rack & Pinion dla: VW, Jaguar, Smart, Fiat, Skoda, GMDAT, SDP, Mazda, Toyota.

Zakład poduszek powietrznych produkuje poduszki kierowcy, poduszki pasażera, poduszki boczne, poduszki chroniące kolana oraz kurtyny boczne. Klienci zakładów to renomowani producenci samochodów: VW, Opel, DaimlerChrysler, Fiat, Ford, Renault, Peugeot, Citroen, BMW, Audi, Smart, SDP, Evobus, Jaguar, Land Rover, Toyota, Alfa Romeo, Lancia, Mazda, Skoda, Iveco, Maseratti, GM, GMDAT, Seat, Porsche, CAC, Rolls-Royce. Produkowane w obydwu zakładach wyroby trafiają obecnie do ponad 115 odbiorców na całym świecie.

Rozpoczęte ostatnio inwestycje tj.: budowa nowoczesnego magazynu komponentów i wyrobów gotowych, oraz powołanie Centrum Inżynieryjnego TRW OSS, świadczą o dynamicznym rozwoju TRW w Polsce.  Uruchomienie ośrodka wiąże się z wydatkowaniem 6 mln USD do 2008 roku i pozwoli na zorganizowanie światowego Centrum Inżynieryjnego Samochodowych Systemów Bezpieczeństwa. Powstałe centrum będzie ośrodkiem badań, analiz i projektów dla wszystkich zakładów TRW  na świecie zasilając grono pięciu ośrodków inżynieryjnych tego koncernu działających w USA, Niemczech i Szwajcarii.

Przeczytaj także:

Polscy inżynierowie w TRW   (2005-04-25)

Czechowice

TRW Steering Systems Poland w Czechowicach należy do Grupy European Steering Operations produkującej mechaniczno-listwowe przekładnie kierownicze wspomagane elektrycznie oraz hydraulicznie. Dodajmy, ze produkcja przekładni ze wspomaganiem hydraulicznym jest tegoroczną inwestycją.

Główną działalnością fabryki w Czechowicach jest produkcja komponentów i montaż manualnych przekładni kierowniczych. Obecnie TRW Steering Systems Poland produkuje przekładnie kierownicze dla samochodów FIAT, RENAULT, VOLKSWAGEN oraz komponenty tj. obudowy, zębniki i listwy używane do montażu w innych fabrykach TRW. Na liście klientów znajdują się: Fiat (Stilo, Punto, Seicento), Renault (Clio, Modus), Magneti Marelli (Fiat Panda), Volkswagen (Caddy Van), Nissan (Micra), Ford (Ford Fiesta), Hyundai

Gliwice

TRW Braking Systems Polska jest producentem układów wspomagania hamulcowego wraz z pompą hamulcową. TRW Gliwice powstało na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w podstrefie Gliwice w roku 2001 jako zupełnie nowa inwestycja koncernu TRW Automotive w Polsce.

Obecnie zakład produkuje ponad 2 miliony układów wspomagania rocznie. Odbiorcy to światowe koncerny samochodowe: Daimler Chrystler (Mercedes), Fiat (Alfa), GM (Opel), NCC (Mitsubishi, Smart), PSA (Citroen), Renault-Nissan (Renault), Toyota (Toyota).
 
Zakład stale się rozwija, rozbudowywana jest infrastruktura, a poziom zatrudnienia w 2004 roku przekroczył 300 pracowników.

Pruszków

TRW  zdecydowało  się zakupić warszawską Spółdzielnie Pracy "SPES", która od lat  50-tych produkowała części dla przemysłu motoryzacyjnego. Dzięki transferowi nowych linii w 2000 roku z TRW Turyn placówka rozpoczęła swoja działalność. W dalszych etapach przeniesiono linię wtryskarek z TRW Burnley (Anglia) oraz przeniesiono linię wyłączników z Turynu do Pruszkowa co pozwoliło na uruchomienie produkcji tych elementów (np. produkcja kluczy do Fiata Punto) i stymulowało dalszy rozwój placówki.

TRW Automotive na świecie

TRW Automotive posiada ponad 200 placówek w 24 krajach, w których zatrudnia około 60 tys. pracowników. Koncern, którego sprzedaż w roku  2004 szacowana jest na 12 mld USD, znajduje się w pierwszej dziesiątce światowej listy największych dostawców przemysłu motoryzacyjnego oraz osiąga w gronie firm z tej branży znakomite rezultaty finansowe. Firma dostarcza swoje produkty ponad 40 głównym światowym producentom samochodów do 250 różnych typów samochodów i zajmuje wiodącą pozycję we wszystkich kategoriach produkowanych przez siebie wyrobów. Koncern TRW Automotive posiada ponad 200 placówek w 24 krajach, w których zatrudnia około 60 tys. pracowników.

 

Komentuj:

~Saraje38 2014-10-19

Wiecie, firma TRW daje się czesto poznać z jak najlepszej strony, jednakże na forum pracowników gowork.pl/opinie_czytaj,91905 już tak kolorowo to nie jest...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando