mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polska nadal walczy o Mercedesa

Polska nadal walczy o Mercedesa

Choć pojawiły się wątpliwości, czy koncern Daimler, który szuka miejsca pod budowę fabryki mercedesów klasy A i B, nadal bierze pod uwagę Polskę, okazuje się, że w tej sprawie nic się nie zmieniło. Według informacji do których dotarł Puls Biznesu (PB) niedługo przedstawiciele niemieckiego koncernu przyjadą do naszego kraju.

Polska nadal walczy o Mercedesa
"Obejrzą proponowane im lokalizacje na Dolnym Śląsku" - twierdzi źródło „PB”. Ale podobno nie tylko. Oprócz Dolnego Śląska (terenów w wałbrzyskiej i legnickiej strefie ekonomicznej) w grę wchodzi także Śląsk. "Nic w tej sprawie nie wiem. Z nikim się nie spotykałem" - twierdzi Piotr Wojaczek, prezes Katowickiej SSE.

Niemcy szukają firmy, która zapewni im w Polsce obsługę prawną. Wiadomo też nieco więcej na temat inwestycji. Oprócz tego, co wyszło z samej firmy (fabryka ma ruszyć w 2011 r., a decyzja o lokalizacji ma zapaść w pierwszym kwartale), udało się potwierdzić, że to naprawdę wielki projekt. "Firma chce zatrudnić 3 tys. osób. Szuka działki o powierzchni 200 ha - informuje rozmówca „PB”.

Eksperci szacują, że wartość inwestycji może wynieść 1,5-2 mld zł. Niestety, oficjalnie nikt nic o sprawie nie mówi. "Mercedes-Benz nie podjął decyzji o budowie nowej fabryki. Dlatego nie komentujemy spekulacji na temat potencjalnych krajów, w których mogłaby ona być zlokalizowana" - ucina Florian Martens, specjalista ds. komunikacji w Mercedes-Benz Cars. Nieoficjalnie wiadomo, że za ujawnienie jakiejkolwiek informacji wszystkim osobom zaangażowanym w negocjacje grożą wysokie kary finansowe.

W Rumunii rozważana jest lokalizacja w parku przemysłowym Tetarom III w Jucu, w północno-zachodniej części kraju w pobliżu granicy z Węgrami. To tam fińska Nokia przenosi produkcję z niemieckiego Bochum. Kiedy tylko sprawa budowy fabryki wyszła na jaw pod koniec stycznia, pojawiły się głosy, że Daimler skłania się ku Rumunii, a negocjacje z Polską mają wyłącznie pomóc koncernowi utargować większą pomoc publiczną.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes

Podobne wiadomości:

Wyciek SL-ki

auto motor i sport 0000-00-00

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Komentuj:

~juzuś 2008-03-11

niestety przyjęło sie obecnie ze Sląsk to hanysowo, choc zgadzam sie z przedmowca, stolicą historycznego śląska był przecież Wrocław

~almac 2008-03-06

A Dolny Śląsk to nie Śląsk? Zdanie powinno brzmieć: "(...). Oprócz Dolnego Śląska (terenów w wałbrzyskiej i legnickiej strefie ekonomicznej) w grę wchodzi także GÓRNY Śląsk".

~almac 2008-03-06

""Obejrzą proponowane im lokalizacje na Dolnym Śląsku" - twierdzi źródło ?PB?. Ale podobno nie tylko. Oprócz Dolnego Śląska (terenów w wałbrzyskiej i legnickiej strefie ekonomicznej) w grę wchodzi także Śląsk" A co to? Dolny Śląsk to nie Śląsk? Zdanie powinno brzmieć: "(...). Oprócz Dolnego Śląska (terenów w wałbrzyskiej i legnickiej strefie ekonomicznej) w grę wchodzi także GÓRNY Śląsk".

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando