mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polska nadal walczy o Mercedesa

Polska nadal walczy o Mercedesa

Choć pojawiły się wątpliwości, czy koncern Daimler, który szuka miejsca pod budowę fabryki mercedesów klasy A i B, nadal bierze pod uwagę Polskę, okazuje się, że w tej sprawie nic się nie zmieniło. Według informacji do których dotarł Puls Biznesu (PB) niedługo przedstawiciele niemieckiego koncernu przyjadą do naszego kraju.

Polska nadal walczy o Mercedesa
"Obejrzą proponowane im lokalizacje na Dolnym Śląsku" - twierdzi źródło „PB”. Ale podobno nie tylko. Oprócz Dolnego Śląska (terenów w wałbrzyskiej i legnickiej strefie ekonomicznej) w grę wchodzi także Śląsk. "Nic w tej sprawie nie wiem. Z nikim się nie spotykałem" - twierdzi Piotr Wojaczek, prezes Katowickiej SSE.

Niemcy szukają firmy, która zapewni im w Polsce obsługę prawną. Wiadomo też nieco więcej na temat inwestycji. Oprócz tego, co wyszło z samej firmy (fabryka ma ruszyć w 2011 r., a decyzja o lokalizacji ma zapaść w pierwszym kwartale), udało się potwierdzić, że to naprawdę wielki projekt. "Firma chce zatrudnić 3 tys. osób. Szuka działki o powierzchni 200 ha - informuje rozmówca „PB”.

Eksperci szacują, że wartość inwestycji może wynieść 1,5-2 mld zł. Niestety, oficjalnie nikt nic o sprawie nie mówi. "Mercedes-Benz nie podjął decyzji o budowie nowej fabryki. Dlatego nie komentujemy spekulacji na temat potencjalnych krajów, w których mogłaby ona być zlokalizowana" - ucina Florian Martens, specjalista ds. komunikacji w Mercedes-Benz Cars. Nieoficjalnie wiadomo, że za ujawnienie jakiejkolwiek informacji wszystkim osobom zaangażowanym w negocjacje grożą wysokie kary finansowe.

W Rumunii rozważana jest lokalizacja w parku przemysłowym Tetarom III w Jucu, w północno-zachodniej części kraju w pobliżu granicy z Węgrami. To tam fińska Nokia przenosi produkcję z niemieckiego Bochum. Kiedy tylko sprawa budowy fabryki wyszła na jaw pod koniec stycznia, pojawiły się głosy, że Daimler skłania się ku Rumunii, a negocjacje z Polską mają wyłącznie pomóc koncernowi utargować większą pomoc publiczną.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny model

Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny...

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

~juzuś 2008-03-11

niestety przyjęło sie obecnie ze Sląsk to hanysowo, choc zgadzam sie z przedmowca, stolicą historycznego śląska był przecież Wrocław

~almac 2008-03-06

A Dolny Śląsk to nie Śląsk? Zdanie powinno brzmieć: "(...). Oprócz Dolnego Śląska (terenów w wałbrzyskiej i legnickiej strefie ekonomicznej) w grę wchodzi także GÓRNY Śląsk".

~almac 2008-03-06

""Obejrzą proponowane im lokalizacje na Dolnym Śląsku" - twierdzi źródło ?PB?. Ale podobno nie tylko. Oprócz Dolnego Śląska (terenów w wałbrzyskiej i legnickiej strefie ekonomicznej) w grę wchodzi także Śląsk" A co to? Dolny Śląsk to nie Śląsk? Zdanie powinno brzmieć: "(...). Oprócz Dolnego Śląska (terenów w wałbrzyskiej i legnickiej strefie ekonomicznej) w grę wchodzi także GÓRNY Śląsk".

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech