mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polska pomoże Oplowi!

Polska pomoże Oplowi!

Polska jako jedyny kraj, poza Niemcami, udzieli pomocy Oplowi. Decyzję taką podało Ministerstwo Gospodarki, zastrzegając jednocześnie, iż pomoc w całości trafi do fabryki Opla w Gliwicach.

Polska pomoże Oplowi!
"W związku z doniesieniami medialnymi nt. programu restrukturyzacji europejskiej sieci General Motors Company – Adam Opel GmbH, Ministerstwo Gospodarki informuje, że 13 października br. Rada Ministrów przyjęła informację MG dotyczącą kontynuowania pomocy państwa dla zakładów w Gliwicach po finalizacji przejęcia Opla przez konsorcjum Magna/Sberbank. Decyzja ta została przekazana rządowi Niemiec 15 października br." - można przeczytać w komunikacie resortu gospodarki.

Nie jest jeszcze znana wielkość pomocy, jaką udzieli polski rząd. Wszystko będzie uzależnione od kształtu programu restrukturyzacji nowego Opla w części dotyczącej zakładów w Gliwicach. Docelowo przewiduje on m.in. osiągnięcie 100 proc. wykorzystania mocy produkcyjnych (ponowne uruchomienie 3 zmiany) oraz największą w historii zakładów produkcję 215 tys. samochodów rocznie.

Wielkość ewentualnej pomocy uzależniona jest od wniosków i potrzeb zakładów w Gliwicach. Będzie ona udzielana na podstawie istniejących programów, mechanizmów i możliwości, np. związanych z funkcjonowaniem zakładów w Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Wszelka pomoc państwa w tym zakresie zarówno kontynuowana, jak związana z nowymi inwestycjami zakładów, ma być zgodna z zasadami udzielania pomocy publicznej, obowiązującymi w UE oraz regułami Jednolitego Rynku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Opel Gliwice Magna

Podobne wiadomości:

General Motors nie sprzeda Opla!

auto motor i sport 0000-00-00

Po trwającej prawie rok sadze wokół Opla, zarząd General Motors postanowił nie pozbywać się tej europejskiej marki.

Ford Fiesta, Opel Corsa, Renault Clio, Skoda...

auto motor i sport 0000-00-00

Małe auta, duże możliwości. Małe samochody nie muszą już udowadniać, że niczego im nie brak. Teraz pokazują, że mogą z powodzeniem zastąpić auta o numer większe. Którym maluchom udaje się to najlepiej? W szranki stają nowe Polo oraz Fiesta, Fabia, Corsa i Clio.

Komentuj:

~lolo 2009-10-23

Nieudolny rząd zapłaci masonom i innym z opla a oni i tak go zamkną. Rząd Tuska i sam Tusk są nieudolni - nie potrafią rządzić. Polacy obudzą się wtedy jak będą mieli rękę w nocniku i rozprzedaną Polskę.

~mal 2009-10-23

Urwa Mać ! Stoczniom polskim pomagać nie wolno, a Oplowi trzeba ! P... przona Unia . Złodzieje !

~jak fred - gdzie dają kase, ja też chcę ? 2009-10-22

jak nie pomogą związkowcy się odezwą, jak pomogą mi się to nie spodoba, ,

~Fred 2009-10-22

Prowadzę działalność gospodarczą, płacę podatki, płacę pracownikom pensje. Z bardzo dużym wysiłkiem udaje mi się wiązac koniec z końcem. Jeśli dla rządu ważniejsze jest wspierać prywatną firmę austriacko - rosyjską z naszych podatków to zadaję sobie pytanie kogo reprezentuje ten rząd? Czy ja również mogę otrzymać takie wsparcie? W przeliczeniu na jedno miejsce pracy z Opla utworzę dwa. Poproszę tylko gdzie należy zgłąszać swoje potrzeby.

~ccc 2009-10-18

Polskiej stocznie nie wolno pomagać, niemieckiemu Oplowi jak najbardziej. Zdrajcy nie rząd, oby jak najszybciej upadł!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando