mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polska pomoże Oplowi!

Polska pomoże Oplowi!

Polska jako jedyny kraj, poza Niemcami, udzieli pomocy Oplowi. Decyzję taką podało Ministerstwo Gospodarki, zastrzegając jednocześnie, iż pomoc w całości trafi do fabryki Opla w Gliwicach.

Polska pomoże Oplowi!
"W związku z doniesieniami medialnymi nt. programu restrukturyzacji europejskiej sieci General Motors Company – Adam Opel GmbH, Ministerstwo Gospodarki informuje, że 13 października br. Rada Ministrów przyjęła informację MG dotyczącą kontynuowania pomocy państwa dla zakładów w Gliwicach po finalizacji przejęcia Opla przez konsorcjum Magna/Sberbank. Decyzja ta została przekazana rządowi Niemiec 15 października br." - można przeczytać w komunikacie resortu gospodarki.

Nie jest jeszcze znana wielkość pomocy, jaką udzieli polski rząd. Wszystko będzie uzależnione od kształtu programu restrukturyzacji nowego Opla w części dotyczącej zakładów w Gliwicach. Docelowo przewiduje on m.in. osiągnięcie 100 proc. wykorzystania mocy produkcyjnych (ponowne uruchomienie 3 zmiany) oraz największą w historii zakładów produkcję 215 tys. samochodów rocznie.

Wielkość ewentualnej pomocy uzależniona jest od wniosków i potrzeb zakładów w Gliwicach. Będzie ona udzielana na podstawie istniejących programów, mechanizmów i możliwości, np. związanych z funkcjonowaniem zakładów w Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Wszelka pomoc państwa w tym zakresie zarówno kontynuowana, jak związana z nowymi inwestycjami zakładów, ma być zgodna z zasadami udzielania pomocy publicznej, obowiązującymi w UE oraz regułami Jednolitego Rynku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Opel Gliwice Magna

Podobne wiadomości:

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Aktualności 2017-07-05

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Aktualności 2017-03-20

Komentuj:

~lolo 2009-10-23

Nieudolny rząd zapłaci masonom i innym z opla a oni i tak go zamkną. Rząd Tuska i sam Tusk są nieudolni - nie potrafią rządzić. Polacy obudzą się wtedy jak będą mieli rękę w nocniku i rozprzedaną Polskę.

~mal 2009-10-23

Urwa Mać ! Stoczniom polskim pomagać nie wolno, a Oplowi trzeba ! P... przona Unia . Złodzieje !

~jak fred - gdzie dają kase, ja też chcę ? 2009-10-22

jak nie pomogą związkowcy się odezwą, jak pomogą mi się to nie spodoba, ,

~Fred 2009-10-22

Prowadzę działalność gospodarczą, płacę podatki, płacę pracownikom pensje. Z bardzo dużym wysiłkiem udaje mi się wiązac koniec z końcem. Jeśli dla rządu ważniejsze jest wspierać prywatną firmę austriacko - rosyjską z naszych podatków to zadaję sobie pytanie kogo reprezentuje ten rząd? Czy ja również mogę otrzymać takie wsparcie? W przeliczeniu na jedno miejsce pracy z Opla utworzę dwa. Poproszę tylko gdzie należy zgłąszać swoje potrzeby.

~ccc 2009-10-18

Polskiej stocznie nie wolno pomagać, niemieckiemu Oplowi jak najbardziej. Zdrajcy nie rząd, oby jak najszybciej upadł!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.