mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polska trzecim rynkiem Infiniti w Europie

Polska trzecim rynkiem Infiniti w Europie

110 zamówionych samochodów to bilans pięciu miesięcy działalności Infiniti Poland. Daje to polskiemu rynkowi trzecie miejsce w Europie, po Hiszpanii i Włoszech.

Polska trzecim rynkiem Infiniti w Europie
I choć rzeczywistość może być nieco zamazana przez fakt, iż ta luksusowa marka np. na rynkach niemieckim czy brytyjskim pojawi się dopiero w tym roku, to nie zmienia to faktu, że Infiniti dość dobrze przyjęło się u nas. Jeśli dodatkowo popatrzeć na to w ten sposób, że sieć Infiniti w Hiszpanii liczy cztery salony, a we Włoszech dwa, okazuje się, że warszawski salon wyrósł na europejskiego lidera sprzedaży.

- Nie delektujemy się sukcesem, bo przecież sieć Infiniti w Europie wciąż nie jest pełna, brakuje jej m.in. na rynku niemieckim – studzi emocje Grzegorz Szczypior, Menadżer Generalny Infiniti w Polsce – ale nie ulega wątpliwości, że samochody Infiniti przypadły Polakom do gustu.

Pierwotne optymistyczne założenia mówiły o sprzedaży w Polsce 200 aut do końca 2009 roku. Dlatego też dealerzy z innych krajów spoglądają na Infiniti Warszawa z coraz większym zaciekawieniem, jako na salon, który w ciągu kwartału wykonuje półroczny plan sprzedaży. Biorąc pod uwagę fakt, ze w ofercie Infiniti nie ma silników diesla, źródeł znakomitego startu marki w Polsce należy upatrywać głównie w oryginalnej stylistyce, połączonej z unikalnym procesem sprzedaży.

Najchętniej kupowanym w Polsce modelem jest FX – najdroższy w ofercie, kosztujący od 228.400 zł, ale z miesiąca na miesiąc rośnie udział w sprzedaży modeli EX37 i G37 zarówno w wersji sedan, jak i coupe.

Podobne wiadomości:

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Aktualności 2017-07-13

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o których warto pamiętać

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o...

Aktualności 2016-12-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando