mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polska trzecim rynkiem Infiniti w Europie

Polska trzecim rynkiem Infiniti w Europie

110 zamówionych samochodów to bilans pięciu miesięcy działalności Infiniti Poland. Daje to polskiemu rynkowi trzecie miejsce w Europie, po Hiszpanii i Włoszech.

Polska trzecim rynkiem Infiniti w Europie
I choć rzeczywistość może być nieco zamazana przez fakt, iż ta luksusowa marka np. na rynkach niemieckim czy brytyjskim pojawi się dopiero w tym roku, to nie zmienia to faktu, że Infiniti dość dobrze przyjęło się u nas. Jeśli dodatkowo popatrzeć na to w ten sposób, że sieć Infiniti w Hiszpanii liczy cztery salony, a we Włoszech dwa, okazuje się, że warszawski salon wyrósł na europejskiego lidera sprzedaży.

- Nie delektujemy się sukcesem, bo przecież sieć Infiniti w Europie wciąż nie jest pełna, brakuje jej m.in. na rynku niemieckim – studzi emocje Grzegorz Szczypior, Menadżer Generalny Infiniti w Polsce – ale nie ulega wątpliwości, że samochody Infiniti przypadły Polakom do gustu.

Pierwotne optymistyczne założenia mówiły o sprzedaży w Polsce 200 aut do końca 2009 roku. Dlatego też dealerzy z innych krajów spoglądają na Infiniti Warszawa z coraz większym zaciekawieniem, jako na salon, który w ciągu kwartału wykonuje półroczny plan sprzedaży. Biorąc pod uwagę fakt, ze w ofercie Infiniti nie ma silników diesla, źródeł znakomitego startu marki w Polsce należy upatrywać głównie w oryginalnej stylistyce, połączonej z unikalnym procesem sprzedaży.

Najchętniej kupowanym w Polsce modelem jest FX – najdroższy w ofercie, kosztujący od 228.400 zł, ale z miesiąca na miesiąc rośnie udział w sprzedaży modeli EX37 i G37 zarówno w wersji sedan, jak i coupe.

Podobne wiadomości:

Infiniti QX30 - nowy silnik, bogatsze wyposażenie

Infiniti QX30 - nowy silnik, bogatsze...

Aktualności 2017-02-02

Infiniti QX50 Concept - nadchodzi nowy SUV

Infiniti QX50 Concept - nadchodzi nowy SUV

Aktualności 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.