mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polski kierowca zwycięzcą The Drivers’ Fuel Challenge 2012

Polski kierowca zwycięzcą The Drivers’ Fuel Challenge 2012

W minioną sobotę w Ołomuńcu, w Czechach, odbył się Wielki Regionalny Finał konkursu The Drivers’ Fuel Challenge 2012. Najlepszym w rundzie finałowej okazał się polski kierowca: Paweł Ozimek z firmy Epo-Trans Logistic, który potwierdzając swoje bezkonkurencyjne umiejętności w jeździe ekonomicznej, zdobył tytuł Mistrza Regionu w The Drivers’ Fuel Challenge 2012 oraz nagrodę główną – samochód osobowy Volvo C30.

Polski kierowca zwycięzcą The Drivers’ Fuel Challenge 2012
Konkurs - zainicjowany przez Volvo Trucks w ubiegłym roku, jako wydarzenie o zasięgu globalnym, a którego tegoroczna edycja została, po raz pierwszy, zorganizowana na poziomie Regionu Europy Centralno-Wschodniej Volvo Trucks, przyciągnął blisko 1600 kierowców zawodowych, którzy rywalizowali w wieloetapowych kwalifikacjach, rozgrywanych na dwunastu, wchodzących w skład regionu rynkach.  Stawką było zwycięstwo w eliminacjach krajowych i tym samym przejście do Wielkiego Regionalnego Finału.

13 października br. dwunastu mistrzów jazdy ekonomicznej z poszczególnych krajów, spotkało się ze sobą w Volvo Truck Center, w Ołomuńcu, gdzie rozegrano Wielki Regionalny Finał konkursu. W sobotni poranek wszyscy przystąpili do pierwszej, wymagającej próby, podejmując wyzwanie odnalezienia idealnej równowagi pomiędzy prędkością, czasem przejazdu i zużyciem paliwa. Zgodnie z regulaminem konkursu, do konkurencji finałowej, rozegranej po południu, zakwalifikowało się po dwóch najlepszych zawodników z każdego z dwóch konkursowych zestawów drogowych Volvo FH z naczepą - łącznie czterech kierowców: z Estonii, Litwy, Polski i Serbii.

Ostateczne wyniki tej najlepszej czwórki Finalistów, z których jeden został Mistrzem Regionu w The Drivers' Fuel Challenge 2012, ogłoszono dopiero w sobotę wieczorem, podczas uroczystej kolacji.

- Poprzez zakwalifikowanie się do regionalnego finału The Drivers' Fuel Challenge nie tylko wykazaliście się doskonałymi umiejętnościami, jako kierowcy samochodów ciężarowych, ale także udowodniliście jak dużą wagę przykładacie do kwestii ekonomicznej jazdy, kwestii niezwykle ważnej zarówno dla firm transportowych, jak i środowiska naturalnego - powiedział Tom Jörning, Dyrektor Zarządzający Regionu Europy Centralno-Wschodniej w Volvo Trucks, zwracając się do wszystkich dwunastu Finalistów podczas ceremonii wręczenia nagród.

- Zapewniam Was, że bez względu na zajęte przez Was w dzisiejszym finale miejsca, wszyscy jesteście zwycięzcami i możecie być dumni ze swojego sukcesu, jakim jest znalezienie się w gronie najoszczędniejszych kierowców - mistrzów swoich krajów w jeździe ekonomicznej - podkreślił Tom Jörning.

Zwycięzca konkursu, Paweł Ozimek z Polski, który w przejeździe finałowym osiągnął najniższe średnie zużycie paliwa - 22,20 l/100 km - zdobył nie tylko zaszczytny tytuł Mistrza Regionu w The Drivers' Fuel Challenge 2012, ale także nagrodę rzeczową - samochód osobowy Volvo C30.

- Jestem niezmiernie dumny ze zwycięstwa w konkursie. Dzisiejszy finał był dla mnie ogromnym wyzwaniem, ponieważ wszyscy jego uczestnicy są naprawdę dobrymi kierowcami - powiedział Paweł Ozimek. - Jestem kierowcą w naszej rodzinnej firmie transportowej Epo-Trans Logistic. W swojej codziennej pracy przykładam dużą wagę do kwestii oszczędnego zużycia paliwa, ponieważ wiem jak duże znaczenie dla firmy ma ekonomiczna jazda samochodem ciężarowy - dodał Paweł Ozimek.

Miejsca drugie i trzecie zajęli odpowiednio: Aare Müil z Estonii i Danas Tumosa z Litwy.

Podobne wiadomości:

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

~Mr Wolf 2012-10-29

C30 przez pewnien czas jeszcze bedzie dostępne ale V40 i tak pewnie będzie teraz częściej wybieranym kompaktem z oferty Szewdzkiego producenta

kosmoss 2012-10-23

Gratulacje dla zwycięscy, gratulacje też za zdobycie bardzo fajne j nagrody. Nowe C30, które już niedługo schodzi z taśm zastąpione przez nowe V40.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.