mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polski salon na Słowacji

Polski salon na Słowacji

Grupa PGD jest pierwszym polskim inwestorem, który po naszym wejściu do UE, uruchomił salon samochodowy za granicą. Na dodatek jest to wciąż jeden z nielicznych salonów wielomarkowych.

Nowy obiekt w Banskiej Bystrzycy ma powierzchnię 2.400 m2, został wybudowany na działce o powierzchni 10.000 m2. Wartość tej inwestycji to 2,5 mln USD.

Euromotor jest od 1992 roku dealerem Forda, jego udział w sprzedaży Forda na Słowacji wyniósł w ubiegłym roku 10%. W grudniu 2004 roku spółka uzyskała autoryzację Skody. Euromotor jest prawdopodobnie pierwszym na terenie Słowacji salonem prowadzącym sprzedaż samochodów dwóch niezależnych importerów. Obok sprzedaży samochodów spółka prowadzi także autoryzowany serwis mechaniczny oraz blacharko-lakierniczy dla obydwu marek.

Jak powiedział dyrektor Euromotor-u Luboslav Oško, "Nowy, na razie dwumarkowy, salon otwiera jeszcze większe możliwości, nie tylko ze względu na komfort obsługi i znakomitą lokalizację przy drodze wylotowej do Bratysławy, ale dzięki możliwości porównania i przetestowania w jednym miejscu aż czternastu różnych modeli samochodów dwóch marek.

Sprzedaż Euromotor-u w pierwszym kwartale tego roku, jeszcze bez działań reklamowych, stanowi 270% sprzedaży zeszłorocznej. Według ambitnych planów, w 2006 roku salon miałby na niewielkim rynku Bańskiej Bystrzycy osiągnąć sprzedaż tysiąca samochodów.

Grupa PGD to powiązane kapitałowo i organizacyjnie firmy z branży motoryzacyjnej. W skład Grupy wchodzą trzy autoryzowane dealerstwa Forda w Polsce - Euro Car i Partner w Krakowie oraz OMC Motors w Warszawie. W Bielsku-Białej Grupa posiada wielomarkowy salon Japan Motors oferujący samochody Nissan oraz Suzuki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.