mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polski supersamochód w Krakowie

Polski supersamochód w Krakowie

Już w najbliższy poniedziałek, 26 kwietnia, do Krakowa zawita pojazd o niezwykłej konstrukcji, nawiązującej do bojowego myśliwca. Pojazd, o którym mowa to Marotti, będący pojazdem z gatunku ekstremalnych, takich jak KTM X-Bow czy Ariel Atom.

Polski supersamochód w Krakowie
Według wstępnych ustaleń producenta, przyspieszenie prototypowej wersji pojazdu od 0 do 100 km/h wynosi około 5 s, a maksymalna prędkość to 200-300 km/h. Jak mówi producent, samochód łączy w sobie dynamikę motocykla z bezpieczeństwem i łatwością prowadzenia samochodu. Konstrukcja ma zapewnić przede wszystkim przyjemność z jazdy i cieszyć wyglądem oraz sportowymi osiągami. Przez cały czas trwają testy wersji seryjnej, której sprzedaż, zgodnie z zapowiedziami, ma rozpocząć się już w połowie 2010 roku. Cena samochodu Marotti ustalona została na poziomie 24.999 euro, a projekt już budzi duże zainteresowanie na świecie.

Marotti i jego konstruktor Markus Rogalski będą 26 kwietnia w krakowskim muzeum Manggha z okazji organizowanego przez Fundację Dajesz Pracę.PL Forum Polskiego Produktu.
Tematy w artykule: supersamochod Marotti

Podobne wiadomości:

Głośne superauta znikną z centrum Londynu

Głośne superauta znikną z centrum Londynu

Samochody luksusowe 2015-07-29

Już w tym roku pierwsza Arrinera

Już w tym roku pierwsza Arrinera

Samochody luksusowe 2015-04-22

Komentuj:

~Gosc 2010-04-23

Troche ciezko nazwac ten pojazd "samochodem", a poza tym stwierdzenie ze ma on "cieszyc wygladem" wydaje sie bardzo przesadne. Tak czy owak gratuluje odwagi i pomyslowosci konstruktorom.

~tantus 2010-04-23

"Forum Polskiego Produktu" - to jest jeszcze coś takiego, jak polski produkt? Chyba, że chodzi o serki Ostrowia...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech