mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polskie Solarisy Urbino nad Jeziorem Genewskim

Polskie Solarisy Urbino nad Jeziorem Genewskim

Siedem autobusów firmy Solaris Bus & Coach na co najmniej trzy lata zastąpi metro w Lausanne w Szwajcarii.

Polskie Solarisy Urbino nad Jeziorem Genewskim

Stosowna umowa miedzy polskim producentem autobusów i szwajcarskim kontrahentem została zawarta 25 kwietnia br. W podpisanym kontrakcie władze Lausanne zdecydowały się nie na kupno, ale na leasing polskich autobusów. Przyczyną tego nietypowego rozwiązania jest pilna potrzeba szwajcarskiego miasta na znalezienie tymczasowej alternatywy dla znajdującej się w przebudowie linii miejscowego metra. Dotychczasowa linia już za trzy-cztery lata zastąpiona zostanie czterokrotnie dłuższą i nowoczesna linią metra "M2".

Zamówione Solarisy Urbino 18 zostaną dostarczone do Szwajcarii w kilku transzach. Pierwsza z nich trafi do odbiorcy na początku października 2005 r. Przed oficjalnym odbiorem, autobusy z Bolechowa zostaną włączone w systemem komunikacji miejskiej Lausanne i odbędą pierwsze jazdy ulicami, tego drugiego co do wielkości, miasta francuskojęzycznej Szwajcarii. Oficjalna premiera Solarisów planowana jest w połowie grudnia, od momentu wprowadzenia zimowego planu jazdy. Siedem polskich przegubowców codziennie miedzy 05:30 a 24:00 będzie przewoziło kilka tysięcy pasażerów z Ouchy nad Jeziorem Genewskim do znajdującego się na wzniesieniu centrum miasta. Precyzyjnie i "gęsto ustawiony" plan kursów, a także trudna trasa przejazdu wiodąca w górę stromego wzniesienia wymagają niezawodnych pojazdów najwyższej jakości, zdolnych wytrzymać ekstremalne obciążenia.

"Lausanne jest już siódmym szwajcarskim klientem naszej Spółki. Od chwili założenia w Szwajcarii naszego przedstawicielstwa w roku 2003, rokrocznie odnotowujemy wzrost sprzedaży w tym kraju. W samym roku 2004 szwajcarskim klientom dostarczyliśmy 42 autobusy, czym osiągnęliśmy sporą cześć udziałów w rynku." - komentuje Krzysztof Olszewski, Prezes Solaris Bus & Coach.

TU zobacz pełną galerię Solaris Bus & Coach

 


Podobne wiadomości:

Polacy przestają kupować prywatne samochody

Polacy przestają kupować prywatne samochody

Aktualności 2015-05-22

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.