mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polskie Solarisy Urbino nad Jeziorem Genewskim

Polskie Solarisy Urbino nad Jeziorem Genewskim

Siedem autobusów firmy Solaris Bus & Coach na co najmniej trzy lata zastąpi metro w Lausanne w Szwajcarii.

Polskie Solarisy Urbino nad Jeziorem Genewskim

Stosowna umowa miedzy polskim producentem autobusów i szwajcarskim kontrahentem została zawarta 25 kwietnia br. W podpisanym kontrakcie władze Lausanne zdecydowały się nie na kupno, ale na leasing polskich autobusów. Przyczyną tego nietypowego rozwiązania jest pilna potrzeba szwajcarskiego miasta na znalezienie tymczasowej alternatywy dla znajdującej się w przebudowie linii miejscowego metra. Dotychczasowa linia już za trzy-cztery lata zastąpiona zostanie czterokrotnie dłuższą i nowoczesna linią metra "M2".

Zamówione Solarisy Urbino 18 zostaną dostarczone do Szwajcarii w kilku transzach. Pierwsza z nich trafi do odbiorcy na początku października 2005 r. Przed oficjalnym odbiorem, autobusy z Bolechowa zostaną włączone w systemem komunikacji miejskiej Lausanne i odbędą pierwsze jazdy ulicami, tego drugiego co do wielkości, miasta francuskojęzycznej Szwajcarii. Oficjalna premiera Solarisów planowana jest w połowie grudnia, od momentu wprowadzenia zimowego planu jazdy. Siedem polskich przegubowców codziennie miedzy 05:30 a 24:00 będzie przewoziło kilka tysięcy pasażerów z Ouchy nad Jeziorem Genewskim do znajdującego się na wzniesieniu centrum miasta. Precyzyjnie i "gęsto ustawiony" plan kursów, a także trudna trasa przejazdu wiodąca w górę stromego wzniesienia wymagają niezawodnych pojazdów najwyższej jakości, zdolnych wytrzymać ekstremalne obciążenia.

"Lausanne jest już siódmym szwajcarskim klientem naszej Spółki. Od chwili założenia w Szwajcarii naszego przedstawicielstwa w roku 2003, rokrocznie odnotowujemy wzrost sprzedaży w tym kraju. W samym roku 2004 szwajcarskim klientom dostarczyliśmy 42 autobusy, czym osiągnęliśmy sporą cześć udziałów w rynku." - komentuje Krzysztof Olszewski, Prezes Solaris Bus & Coach.

TU zobacz pełną galerię Solaris Bus & Coach

 


Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.