mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polskie części samochodowe w Irlandii

Polskie części samochodowe w Irlandii

KAGER, marka części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych oferowanych przez spółkę FOTA jest już sprzedawana na kolejnym rynku Europy Zachodniej – Irlandii Północnej.

Polskie części samochodowe w Irlandii

Spółka FOTA wysłała do Irlandii Północnej pierwszy transport części pod marką KAGER. Są to między innymi świece zapłonowe i żarowe, filtry, paski klinowe, paski rozrządu, części układu hamulcowego i zawieszenia, a także amortyzatory. Odbiorcą części został regionalny dystrybutor z Irlandii Północnej.

Planowany jest dalszy rozwój tej współpracy. "Sprzedaż KAGERA do innych krajów zaczyna nabierać tempa. Jeszcze do niedawna części naszej marki były obecne tylko na polskim rynku i w krajach, w których mamy spółki zależne, a więc Czechach, na Węgrzech i Ukrainie" – wyjaśnia Bogdan Fota, prezes spółki FOTA. "Wysłaliśmy już pierwsze transporty m.in. do Rumunii i Bułgarii oraz Wielkiej Brytanii" – dodaje.

Do spółki zgłaszają się kolejne firmy zainteresowane współpracą m.in. ze Skandynawii, krajów nadbałtyckich, ale także z krajów basenu Morza Śródziemnego np. z Afryki Północnej.

Systematycznie wzrasta też udział sprzedaży KAGERA w przychodach spółki FOTA. W 2006 r. w segmencie samochodów osobowych wyniósł już ponad 19% podczas gdy rok wcześniej było to około 14%.

FOTA oferuje części zamienne większości europejskich dostawców. W sumie spółka współpracuje w tym zakresie z około 200 firmami. Wśród nich są tak renomowani producenci części zamiennych jak: ZF Trading (Sachs, Boge, Lemförder), Bosch, SKF, Federal Mogul, ATE, GKN, Mann - Filter. Odbiorcami Spółki  są głównie  warsztaty samochodowe, ale także sklepy motoryzacyjne i hurtownie.

Oprócz części zamiennych sprzedawanych pod marką producenta, w ofercie spółki znajdują się części zamienne własnej marki KAGER. Udział marki w sprzedaży w segmencie samochodów osobowych wynosi ponad 19% (dane za 2006 r.). Sieć dystrybucji Firmy FOTA to nowoczesne Centrum Logistyczne w Łodzi, a także największa w kraju liczba 94 oddziałów, w tym 8 magazynów regionalnych.  FOTA ma również 3 magazyny za granicą.

Od ubiegłego roku FOTA rozwija międzynarodowy projekt FOTA INTERNATIONAL. Firma utworzyła 3 spółki zależne na perspektywicznych rynkach: Ukrainy, Węgier i Czech.

Przeczytaj także:

Fota zapowiada 35% wzrost sprzedaży (2006-11-14)

Fota rośnie (2006-05-18)


 


Podobne wiadomości:

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Rekordowa produkcja samochodów w Polsce

Rekordowa produkcja samochodów w Polsce

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

~ex 2007-01-11

Ciekawe kto kupi ten badziew?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech