mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polskie części samochodowe w Irlandii

Polskie części samochodowe w Irlandii

KAGER, marka części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych oferowanych przez spółkę FOTA jest już sprzedawana na kolejnym rynku Europy Zachodniej – Irlandii Północnej.

Polskie części samochodowe w Irlandii

Spółka FOTA wysłała do Irlandii Północnej pierwszy transport części pod marką KAGER. Są to między innymi świece zapłonowe i żarowe, filtry, paski klinowe, paski rozrządu, części układu hamulcowego i zawieszenia, a także amortyzatory. Odbiorcą części został regionalny dystrybutor z Irlandii Północnej.

Planowany jest dalszy rozwój tej współpracy. "Sprzedaż KAGERA do innych krajów zaczyna nabierać tempa. Jeszcze do niedawna części naszej marki były obecne tylko na polskim rynku i w krajach, w których mamy spółki zależne, a więc Czechach, na Węgrzech i Ukrainie" – wyjaśnia Bogdan Fota, prezes spółki FOTA. "Wysłaliśmy już pierwsze transporty m.in. do Rumunii i Bułgarii oraz Wielkiej Brytanii" – dodaje.

Do spółki zgłaszają się kolejne firmy zainteresowane współpracą m.in. ze Skandynawii, krajów nadbałtyckich, ale także z krajów basenu Morza Śródziemnego np. z Afryki Północnej.

Systematycznie wzrasta też udział sprzedaży KAGERA w przychodach spółki FOTA. W 2006 r. w segmencie samochodów osobowych wyniósł już ponad 19% podczas gdy rok wcześniej było to około 14%.

FOTA oferuje części zamienne większości europejskich dostawców. W sumie spółka współpracuje w tym zakresie z około 200 firmami. Wśród nich są tak renomowani producenci części zamiennych jak: ZF Trading (Sachs, Boge, Lemförder), Bosch, SKF, Federal Mogul, ATE, GKN, Mann - Filter. Odbiorcami Spółki  są głównie  warsztaty samochodowe, ale także sklepy motoryzacyjne i hurtownie.

Oprócz części zamiennych sprzedawanych pod marką producenta, w ofercie spółki znajdują się części zamienne własnej marki KAGER. Udział marki w sprzedaży w segmencie samochodów osobowych wynosi ponad 19% (dane za 2006 r.). Sieć dystrybucji Firmy FOTA to nowoczesne Centrum Logistyczne w Łodzi, a także największa w kraju liczba 94 oddziałów, w tym 8 magazynów regionalnych.  FOTA ma również 3 magazyny za granicą.

Od ubiegłego roku FOTA rozwija międzynarodowy projekt FOTA INTERNATIONAL. Firma utworzyła 3 spółki zależne na perspektywicznych rynkach: Ukrainy, Węgier i Czech.

Przeczytaj także:

Fota zapowiada 35% wzrost sprzedaży (2006-11-14)

Fota rośnie (2006-05-18)


 


Podobne wiadomości:

Czy Syrenka powróci na polskie drogi?

Czy Syrenka powróci na polskie drogi?

Aktualności 2015-05-20

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Komentuj:

~ex 2007-01-11

Ciekawe kto kupi ten badziew?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.