mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polskie diesle Toyoty

Polskie diesle Toyoty

Zlokalizowana w podwrocławskim Jelczu-Laskowicach Toyota Motor Industries Poland (TMIP), oficjalnie rozpoczęła dziś produkcję nowych jednostek o pojemności 2,2 litra.

Czterocylindrowe diesle o mocy 150 i 177 koni mechanicznych trafiać będą do produkowanych w Anglii modeli Avensis. Wynoszące do tej pory 350 osób zatrudnienie wzrośnie do około 900 osób w 2006 roku, kiedy zamknięty zostanie cały proces inwestycyjny o wartości 200 milionów euro wraz z osiągnięciem pełnej mocy produkcyjnej 180 tys. silników rocznie.

Jak powiedział Shinichi Sasaki, prezydent odpowiedzialnego za produkcję europejską oddziału Toyota Motor Engineering & Manufacturing Europe (TMEME): "Relacja Toyoty i Polski wzmacniają się dzięki rozpoczętej dziś producji silników diesla oraz wzrostowi liczby skrzyń biegów (i benzynowych silników 1-litrowych w Wałbrzychu; red.). Wskazuje to na Polskę, jako na cennego partnera ekonomicznego i biznesowego."


Czytaj również:

Produkcja rozpoczęta - silniki Toyoty w Wałbrzychu

Nowa inwesycja w Jelczu-Laskowicach - start budowy fabryki


Podobne wiadomości:

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Aktualności 2014-12-15

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.