mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polskie diesle Toyoty

Polskie diesle Toyoty

Zlokalizowana w podwrocławskim Jelczu-Laskowicach Toyota Motor Industries Poland (TMIP), oficjalnie rozpoczęła dziś produkcję nowych jednostek o pojemności 2,2 litra.

Czterocylindrowe diesle o mocy 150 i 177 koni mechanicznych trafiać będą do produkowanych w Anglii modeli Avensis. Wynoszące do tej pory 350 osób zatrudnienie wzrośnie do około 900 osób w 2006 roku, kiedy zamknięty zostanie cały proces inwestycyjny o wartości 200 milionów euro wraz z osiągnięciem pełnej mocy produkcyjnej 180 tys. silników rocznie.

Jak powiedział Shinichi Sasaki, prezydent odpowiedzialnego za produkcję europejską oddziału Toyota Motor Engineering & Manufacturing Europe (TMEME): "Relacja Toyoty i Polski wzmacniają się dzięki rozpoczętej dziś producji silników diesla oraz wzrostowi liczby skrzyń biegów (i benzynowych silników 1-litrowych w Wałbrzychu; red.). Wskazuje to na Polskę, jako na cennego partnera ekonomicznego i biznesowego."


Czytaj również:

Produkcja rozpoczęta - silniki Toyoty w Wałbrzychu

Nowa inwesycja w Jelczu-Laskowicach - start budowy fabryki


Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Chery planuje ekspansję w Europie
Chery planuje ekspansję w Europie
Producenci samochodów z Państwa Środka coraz częściej myślą o podboju Europy. Chińska marka Geely zapowiada ekspansję na Starym Kontynencie, a misję rozpocznie od obecności na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic