mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polskie drogi coraz bezpieczniejsze...

Polskie drogi coraz bezpieczniejsze...

Zakrojone na szeroką skalę działania policji oraz resortu spraw wewnętrznych, których podstawowym celem jest poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach, powoli przynoszą pożądany skutek.

Polskie drogi coraz bezpieczniejsze...
Policyjne statystyki z ostatnich trzech miesięcy (od maja do końca lipca), a więc kiedy ruch na drogach, związany z wakacyjnymi wyjazdami, wyraźnie wzrasta, napawają optymizmem. Z reguły przy dobrych warunkach pogodowo-drogowych, kiedy jeździmy szybciej, dochodzi do większej liczby wypadków. W tym roku, mimo utrzymującej się przez długi okres bardzo dobrej pogody, w porównaniu z ubiegłym rokiem doszło do mniejszej liczby wypadków. Odnotowano także wyraźny spadek liczby śmiertelnych ofiar oraz rannych w wypadkach.

Od maja do lipca tego roku doszło do 9.339 wypadków drogowych. To o 790 mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Największą poprawę bezpieczeństwa na drogach odnotowano w lipcu. Różnica w liczbie wypadków w tym miesiącu wynosi aż 564.W związku z mniejszą liczbą zdarzeń dorgowych ginie w nich także coraz mniej osób. Według policyjnych statystyk, w ciągu ostatnich trzech miesięcy zginęło o 90 osób mniej niż w tym samym okresie w roku 2013 r. Coraz mniej osób odnosi także obrażenia podczas wypadków drogowych. Od maja do końca lipca zeszłego roku, ponad 12 tys. osób zostało rannych - w tym roku ta liczba spadła o 1 tys.Choć można wskazywać różne przyczyny takiego stanu rzeczy, z pewnością spory wpływ na wzrost bezpieczeństwa na drogach miały różne działania podjęte przez ministerstwo spraw wewnętrznych oraz policję. Nie można także nie wspomnieć o rosnącej świadomości polskich kierowców.Od początku 2014 roku do czerwca prawie dwukrotnie wzrosła liczba kontroli trzeźwości w stosunku do ubiegłego roku. Odnajduje to już przełożenie na liczbie zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierowców. O 16 proc. spadła liczba wypadków spowodowanych przez kierowców pod wpływem alkoholu. Zmalała także liczba śmiertelnych wypadków (o 20 proc.).  Mniej było również ofiar i rannych (o 17 proc.). W lipcu do Sejmu trafił także projekt zmian w przepisach, który przewiduje znacznie zaostrzenie kar dla pijanych kierowców oraz piratów drogowych. Ostatnio Komendant Główny Policji zdecydował o powołaniu specjalnych zespołów do spraw walki z piractwem drogowym. Te wszystkie, skumulowane działania, jak widać, już przynoszą pierwsze efekty.

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Światowa premiera: Policyjny VW e-Golf

auto motor i sport 0000-00-00

Po premierze cywilnego Volkswagena e-Golfa, przyszła pora na radiowóz. Auto oczywiście do pościgów się nie nadaje, ale patrolowanie i "skradanie się" wychodzi mu całkiem dobrze.

Komentuj:

Meganium 2016-08-16

Wiesz autostrady też mają swoje ograniczenia, to nie jest tak że można na nich pędzięc ile się chce. W newralgicznych miejscach jestem za fotoradarami

Hq-Aero-Dynamic_p 2014-09-01

To co się w końcu poprawia: stan dróg czy bezpieczeństwo na nich? To dwie zupełnie różne kwestie,mimo poprawy jakości mamy więcej wypadków i pijanych kierowców,czy to paradoks? :) Pozdrawiam www.hq-aero-dynamic.pl

~bodzio 2014-08-14

Statystyki poprawiają się bo wzrosła ilość autostrad i dobrych dróg, częściowo rozdzielono ruch pieszy od kołowego i to są prawdziwe powody spadku wypadków. DZIAŁANIA POLICJI SĄ NASTAWIONE NA NĘKANIE LUDZI , całe szczęście że są wśród nich pijani. nCiekawi mnie tylko co wykombinują jak ze wzrostem ilości dobrych dróg spadną wpływy z mandatów , wcale bym się nie zdziwił gdy pojawią się na autostradach ograniczenia z fotoradarami znów dla naszego dobra i bezpieczeństwa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.