mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polskie upokorzenie

Polskie upokorzenie

Zagraniczni dziennikarze odnaleźli na jednym z polskich portali z ogłoszeniami sprzedaży samochodów używanych ofertę ciekawego BMW.

Polskie upokorzenie

Chodzi tu o BMW Serii 7 z silnikiem V12 z końcówki lat 80/początku lat 90, które zostało przerobione na... Rolls-Royce Phantoma. Tragedię dopełnia fakt, że nie jest to replika, tylko auto, które z kilometra przypomina klasyczną Siódemkę, jednak z jakby "bodykitem" Phantoma, stworzonym pod mostem w Żmirowicach Mniejszych. Zatem od początku: przód to nieco podobny do oryginału grill, po obu jego stronach oryginalne światła BMW E32, nawet maska nieco przypomina tę oryginalną. Na szczycie grilla stoi figurka podobna do tej z prawdziwego Phantoma. Tyle o przodzie, bo reszta to już kompletna tragedia.

Profil samochodu to po prostu BMW E32 z żałośnie stuningowanymi klamkami, normalnymi lusterkami, linią okien. Dodatkiem jest tutaj... czerwony prostokąt ze znakiem RR, który zresztą znalazł swoje miejsce także we wnętrzu w żaden, nawet najmniejszy sposób, niezmienionym - konkretnie na kierownicy. O bogowie.

Płakać się chce (nie wiadomo, czy ze śmiechu, czy z rozpaczy) także na widok tyłu auta. Światła zostały obcięte, czyli nie wchodzą już na klapę bagażnika. W wielkim i grubym zderzaku wybitny myśliciel i konstruktor wyciął dwie szerokie dziury, aby zmieściły się w nich cztery rury wydechowe.

Wiecie co jest najciekawsze? Zgadnijcie ile właściciel chce za to auto... Ile? Nie, więcej. Chcecie wiedzieć? 56,653 euro, czyli około 220 tysięcy złotych. Nie wiem jak wy, ale ja się popłakałem.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 7
BMW Seria 7
Cena podstawowa już od: 420 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

Aktualności 2017-10-27

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

~eLKa 2011-01-20

Polskie biedne, wschodnioeuropejskie i prowincjonalne kompleksy!

~sdf 2011-01-18

Jot, kto miałby zainwestować w nową markę produkowaną w Polsce? Koncerny takie jak VW czy GM mają budżety większe od większości krajów na świecie. Tu nikt nie ma takiej kasy i miał nie będzie. Nie ma też wiedzy, technologii i kultury pracy, jest za to Solidarność, której się wszystko należy od życia. Branża motoryzacyjna jest tak skonsolidowana i rozwinięta, że nie ma w niej miejsca na start-upy. Koreańczykom się owszem udało, ale to była zupełnie inna sytuacja gospodarcza, inny popyt rynku wewnętrznego, itd itd.. Nawet gdyby w Polsce pojawiła się nowa marka aut, to przecież i tak nikt by tego nie kupował - Polak woli 20-letnie BMW, Czech woli Skodę, a Niemiec woli nowe BMW. Nawet gdyby w Polsce powstała nowa marka, to i tak jeśli tylko zaczęłaby odnosić sukcesy, została by kupiona przez jakiś koncern.

~Jot 2011-01-17

jest się czym martwić ...gorszy problem że nie posiadamy własnych narodowych marek samochodów i motocykli - to już jest faktyczny wstyd i przejaw braku ambicji - chyba głównie polityków - bo to jednak od nich głównie zależy tworzenie sprzyjających warunków do inwestowania przede wszystkim dla swoich obywateli!

~sdf 2011-01-17

Chłopaki z Turcji czy Maroko nie takimi szrotami na biby jeżdżą :)

aaa 2011-01-17

Widać, że wynajmują go na śluby. Zdjęcia ze ślubu niezapomniane :) potem jeszcze tylko dać dzieciom na imię Andzelika i Brajan i wszystko razem na NK. Ale to nie tylko polska specjalność. W Niemczech widziałem też takie potworki, tyle że tym nikt tam nie pojedzie do ślubu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.