mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polytec Interior wybrał właściwy adres

Polytec Interior wybrał właściwy adres

Polytec Interior z Tomaszowa Mazowieckiego po rozbudowie zakładu w 2004 roku buduje nowy zakład o powierzchni 6 tys. m2. Polytec Interior to producent elementów wnętrz samochodów, obecny na największych rynkach motoryzacyjnych. Obecnie w firmie pracuje ponad 560 osób - zdecydowanie więcej niż pierwotnie zakładano.

Polytec Interior wybrał właściwy adres

Polski oddział zlokalizowany jest w Tomaszowie Mazowieckim wyrósł ze spółki założonej przez Findlay Industries (USA). Spółkę Findlay Industries  zakupił w 2004 roku CAPIVIS, Swiss Private Equity House i włączył do Polytec Group (Austria).  Grupa wchodzi w skład szwajcarsko-austriackiego koncernu Polytec Holding AG i aktualnie tworzona jest przez cztery firmy-siostry z siedzibą: w Polsce, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Niemczech. Firma współpracuje niemal wyłącznie z dostawcami z krajów "dwudziestki piątki". W ostatnim czasie Polytec bardzo dynamicznie się rozwija, także na rynku chińskim.  Obecnie w zakładzie w Tomaszowie pracuje ponad 560 pracowników, zdecydowanie więcej niż pierwotnie zakładano.  Strategiczni klienci firmy to: Audi (52% udziału w sprzedaży), Opel (25%) i Saab (23%). Trafiają do nich półki, panele drzwiowe, podsufitki, panele foteli, podłogi i wykładziny bagażnika.

Historia austriackiego koncernu Polytec Group sięga 1986 roku. Koncern specjalizuje się w produkcji elementów wykończeniowych z plastiku i włókien naturalnych do wnętrz samochodowych. Stale unowocześniany proces technologiczny pozwala na wytwarzanie szerokiej gamy różnorodnych wzorów. Firma oferuje swoim partnerom najwyższej jakości produkty, dzięki czemu stale rozszerza swoją ofertę i grono odbiorców. Do jej klientów należą producenci najbardziej znanych marek światowego przemysłu motoryzacyjnego: BMW, Daimler Chrysler, Fiat, GM Motors, Ford, Renault, Nissan, Peugeot - Citroen, Toyota, Daihatsu, Lexus, VW Group.

Przeczytaj także:

Jesienią ruszy produkcja AAM (2006-04-28)

Volvo z tapicerką Inter Groclinu (2006-03-10)

Nowa generacja Zafiry z Gliwic (2005-09-16)

Antolin - nowy inwestor w WSSE (2005-05-20)

 


Podobne wiadomości:

Volvo z tapicerką Inter Groclinu

Volvo z tapicerką Inter Groclinu

Aktualności 2006-03-10

Jesienią ruszy produkcja AAM

Jesienią ruszy produkcja AAM

Aktualności 2006-04-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.