mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polytec Interior wybrał właściwy adres

Polytec Interior wybrał właściwy adres

Polytec Interior z Tomaszowa Mazowieckiego po rozbudowie zakładu w 2004 roku buduje nowy zakład o powierzchni 6 tys. m2. Polytec Interior to producent elementów wnętrz samochodów, obecny na największych rynkach motoryzacyjnych. Obecnie w firmie pracuje ponad 560 osób - zdecydowanie więcej niż pierwotnie zakładano.

Polytec Interior wybrał właściwy adres

Polski oddział zlokalizowany jest w Tomaszowie Mazowieckim wyrósł ze spółki założonej przez Findlay Industries (USA). Spółkę Findlay Industries  zakupił w 2004 roku CAPIVIS, Swiss Private Equity House i włączył do Polytec Group (Austria).  Grupa wchodzi w skład szwajcarsko-austriackiego koncernu Polytec Holding AG i aktualnie tworzona jest przez cztery firmy-siostry z siedzibą: w Polsce, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Niemczech. Firma współpracuje niemal wyłącznie z dostawcami z krajów "dwudziestki piątki". W ostatnim czasie Polytec bardzo dynamicznie się rozwija, także na rynku chińskim.  Obecnie w zakładzie w Tomaszowie pracuje ponad 560 pracowników, zdecydowanie więcej niż pierwotnie zakładano.  Strategiczni klienci firmy to: Audi (52% udziału w sprzedaży), Opel (25%) i Saab (23%). Trafiają do nich półki, panele drzwiowe, podsufitki, panele foteli, podłogi i wykładziny bagażnika.

Historia austriackiego koncernu Polytec Group sięga 1986 roku. Koncern specjalizuje się w produkcji elementów wykończeniowych z plastiku i włókien naturalnych do wnętrz samochodowych. Stale unowocześniany proces technologiczny pozwala na wytwarzanie szerokiej gamy różnorodnych wzorów. Firma oferuje swoim partnerom najwyższej jakości produkty, dzięki czemu stale rozszerza swoją ofertę i grono odbiorców. Do jej klientów należą producenci najbardziej znanych marek światowego przemysłu motoryzacyjnego: BMW, Daimler Chrysler, Fiat, GM Motors, Ford, Renault, Nissan, Peugeot - Citroen, Toyota, Daihatsu, Lexus, VW Group.

Przeczytaj także:

Jesienią ruszy produkcja AAM (2006-04-28)

Volvo z tapicerką Inter Groclinu (2006-03-10)

Nowa generacja Zafiry z Gliwic (2005-09-16)

Antolin - nowy inwestor w WSSE (2005-05-20)

 


Podobne wiadomości:

Volvo z tapicerką Inter Groclinu

Volvo z tapicerką Inter Groclinu

Aktualności 2006-03-10

Jesienią ruszy produkcja AAM

Jesienią ruszy produkcja AAM

Aktualności 2006-04-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.