mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pomnik Kuliga i Bublewicza odsłonięty na "kostce" walimskiej

Pomnik Kuliga i Bublewicza odsłonięty na "kostce" walimskiej

Pomnik dwóch wybitnych polskich rajdowców: najbardziej utytułowanego Mariana Bublewicza i trzykrotnego mistrza Polski Janusza Kuliga odsłonięto w sobotę przy wyjeździe z Walimia - informuje Gazeta Wyborcza Wrocław.

Pomnik Kuliga i Bublewicza odsłonięty na
"Pomysł tego pomnika podsunęli mi kibice. Corocznie rzesza fanów Janusza Kuliga zbiera się w miejscu, gdzie doszło do wypadku, by uczcić jego pamięć - opowiada Jan Kacjan, pomysłodawca pomnika. 1,5-metrowy kamień z wizerunkami obu rajdowców będzie przypominać ludziom o dwóch czołowych polskich rajdowcach, którzy zginęli w wypadkach.

Marian Bublewicz zginął 20 lutego 1993 roku. Jego samochód uderzył w drzewo podczas Dolnośląskiego Rajdu Zimowego. 13 lutego 2004 roku pociąg uderzył w Fiata Stilo, w którym jechał Janusz Kulig.

"Pieniądze na budowę pomnika dali głównie kibice. Nie mamy żadnych oficjalnych sponsorów. Każdy dawał, ile mógł. Granitową płytę wykonała firma Glob Granit z Piławy Dolnej" - opowiada pan Jan.

Na odsłonięciu pomnika była rodzina Janusza Kuliga. Przybyli także rajdowcy uczestniczący w Rajdzie Elmot, który rozpoczyna się za tydzień - wyjątkowo dostali zgodę na wjazd na teren rajdu bez narażania się na zarzut nielegalnego zapoznawania się z jego trasą.
Tematy w artykule: RSMP Marian Bublewicz

Podobne wiadomości:

Chuchała rządzi w Świdnicy

Chuchała rządzi w Świdnicy

Aktualności 2014-04-14

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej tytułu

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej...

Aktualności 2012-08-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.