mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pomnik Kuliga i Bublewicza odsłonięty na "kostce" walimskiej

Pomnik Kuliga i Bublewicza odsłonięty na "kostce" walimskiej

Pomnik dwóch wybitnych polskich rajdowców: najbardziej utytułowanego Mariana Bublewicza i trzykrotnego mistrza Polski Janusza Kuliga odsłonięto w sobotę przy wyjeździe z Walimia - informuje Gazeta Wyborcza Wrocław.

Pomnik Kuliga i Bublewicza odsłonięty na
"Pomysł tego pomnika podsunęli mi kibice. Corocznie rzesza fanów Janusza Kuliga zbiera się w miejscu, gdzie doszło do wypadku, by uczcić jego pamięć - opowiada Jan Kacjan, pomysłodawca pomnika. 1,5-metrowy kamień z wizerunkami obu rajdowców będzie przypominać ludziom o dwóch czołowych polskich rajdowcach, którzy zginęli w wypadkach.

Marian Bublewicz zginął 20 lutego 1993 roku. Jego samochód uderzył w drzewo podczas Dolnośląskiego Rajdu Zimowego. 13 lutego 2004 roku pociąg uderzył w Fiata Stilo, w którym jechał Janusz Kulig.

"Pieniądze na budowę pomnika dali głównie kibice. Nie mamy żadnych oficjalnych sponsorów. Każdy dawał, ile mógł. Granitową płytę wykonała firma Glob Granit z Piławy Dolnej" - opowiada pan Jan.

Na odsłonięciu pomnika była rodzina Janusza Kuliga. Przybyli także rajdowcy uczestniczący w Rajdzie Elmot, który rozpoczyna się za tydzień - wyjątkowo dostali zgodę na wjazd na teren rajdu bez narażania się na zarzut nielegalnego zapoznawania się z jego trasą.
Tematy w artykule: RSMP Marian Bublewicz

Podobne wiadomości:

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej tytułu

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej...

Aktualności 2012-08-13

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz z lekką przewagą

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz z lekką...

Aktualności 2012-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.