mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pomorska policja się zbroi

Pomorska policja się zbroi

Jeszcze w tym roku pomorscy policjanci wzbogacą się o ponad 100 samochodów, motocykle, wideorejestratory i inny sprzęt niezbędny w codziennej służbie. Część tego sprzętu trafiła właśnie do garnizonu pomorskiego.

Pomorska policja się zbroi
Na parkingu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pojawiły się już pierwsze egzemplarze Kii Sorento i Opla Vivaro. To część zamówień realizowanych przez pomorską policję. Już na przełomie października i listopada dwie terenowe Kie trafiły do komend powiatowych w Człuchowie i Wejherowie. Nowe auta służbę będą pełnić w Szemudzie i Przechlewie, ponieważ te gminy współfinansowały zakup nowych samochodów wykładając po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pięć kolejnych terenowych aut trafi do jednostek w Gdańsku, Gdyni, Słupsku, Pucku i Kartuzach. Każda z komend otrzyma również nieoznakowane furgony Opel Vivaro. Komenda wojewódzka w Gdańsku zakupiła 23 takie samochody.

Jeszcze przed świętami na drogi całego Pomorza wyjedzie łącznie ok. 80 nowych oznakowanych radiowozów, które dołączą do obecnej floty 900 samochodów. Kolejna partia aut trafi na Pomorze już w maju 2009 r. W większości przypadków będą to Kie cee'd, które wygrały większość przetargów realizowanych w Polsce i niedługo mogą stać się najpopularniejszym radiowozem nad Wisłą, zastępując tym samym wysłużonego już poloneza.

W ręce pomorskich policjantów trafi także 8 motocykli Yamaha. Póki co, maszyny stacjonować będą w komendzie wojewódzkiej, jednak na pewno najpóźniej na wiosnę trafią do jednostek w terenie. Komenda czeka także na dostawę i montaż kolejnych 7 wideorejestratorów. Wszystkie zostaną zainstalowane w Volkswagenach Passatach, które kupiono już wcześniej.
Tematy w artykule: policja

Podobne wiadomości:

W służbie policji – Evo X

auto motor i sport 0000-00-00

Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed wyjazdem?

Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed...

Aktualności 2017-05-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando