mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad 10% klientów nie korzysta z jazd próbnych

Ponad 10% klientów nie korzysta z jazd próbnych

Jazda próbna to jeden z wabików jakie stosują dilerzy, aby zachęcić klientów do kupna danego modelu auta. Jednak jak się okazuje są ludzie, którzy kupują samochody w ogóle nie sprawdzając jak jeżdżą.

Ponad 10% klientów nie korzysta z jazd próbnych
Jedna z gazet amerykański, Detroit Free Press opublikowała niedawno raport, który stwierdza, że ponad 10 procent osób, które zakupiło samochody w ogóle nie zawracało sobie głowy jazdą testową. Na 80 tys. przebadanych ankietowanych przez Martiz Reserch, aż 11.4 procent osób, które dokonało zakupu auta w 2012 roku nie korzystało z jazdy testowej.

To pokazuje, że coraz więcej osób w Stanach Zjednoczonych rozgląda się za samochodem w Internecie, dokonując zakupu nie chcąc sprawdzać organoleptycznie wybranego przez siebie pojazdu.

Taki stan rzeczy powoduje, że dilerzy samochodowi nie mają powodów do radości, gdyż jazda testowa jest jednym z głównych asów w rękawie podczas sprzedaży auta. A czy Wy jesteście w stanie zakupić samochód, bez sprawdzania jak jeździ?
Tematy w artykule: test zakup samochodu zakup auta

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Chińczyk zapłacił za auto czterema tonami monet

Chińczyk zapłacił za auto czterema tonami...

Aktualności 2015-06-05

Komentuj:

~Igor 2012-08-22

Proponuję wybrać się redaktorowi w teren oczywiście incognito i poprosić o jazdę próbną. Ja osobiście byłem dwa razy zadowolony z tych jazd, w tym raz tylko jechałem bez opiekuna. Jeszcze trochę poczekamy na normalne jazdy testowe.

~tom 2012-08-16

jazda próbna - as w rękawie.. a spróbujcie się umówić na jazdę takim samochodem - terminy odległe, godziny mało pasujące, nie ta wersja silnikowa.. sami sobie winni dilerzy

~otto 2012-08-16

Wniosek wyciągnięty mocno na wyrost. Samochodem można pojeździć nie tylko u dilera. A może ludzie szukają opinii poza salonami i sprawdzają auta znajomych, sąsiadów, firmowe ect. gdzie nachalny sprzedawca nie trzeszczy im nad uchem przez całą drogę i mogą w spokoju obejrzeć auto, porozmawiać z użytkownikiem? A jak decyzja zapadnie to pozostaje tylko targowanie dobrej ceny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.