mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad 10% klientów nie korzysta z jazd próbnych

Ponad 10% klientów nie korzysta z jazd próbnych

Jazda próbna to jeden z wabików jakie stosują dilerzy, aby zachęcić klientów do kupna danego modelu auta. Jednak jak się okazuje są ludzie, którzy kupują samochody w ogóle nie sprawdzając jak jeżdżą.

Ponad 10% klientów nie korzysta z jazd próbnych
Jedna z gazet amerykański, Detroit Free Press opublikowała niedawno raport, który stwierdza, że ponad 10 procent osób, które zakupiło samochody w ogóle nie zawracało sobie głowy jazdą testową. Na 80 tys. przebadanych ankietowanych przez Martiz Reserch, aż 11.4 procent osób, które dokonało zakupu auta w 2012 roku nie korzystało z jazdy testowej.

To pokazuje, że coraz więcej osób w Stanach Zjednoczonych rozgląda się za samochodem w Internecie, dokonując zakupu nie chcąc sprawdzać organoleptycznie wybranego przez siebie pojazdu.

Taki stan rzeczy powoduje, że dilerzy samochodowi nie mają powodów do radości, gdyż jazda testowa jest jednym z głównych asów w rękawie podczas sprzedaży auta. A czy Wy jesteście w stanie zakupić samochód, bez sprawdzania jak jeździ?
Tematy w artykule: test zakup samochodu zakup auta

Podobne wiadomości:

Infiniti QX70 3,0d S-Design: stylowa alternatywa

Infiniti QX70 3,0d S-Design: stylowa...

Testy samochodów 2015-05-08

Chińczyk zapłacił za auto czterema tonami monet

Chińczyk zapłacił za auto czterema tonami...

Aktualności 2015-06-05

Komentuj:

~Igor 2012-08-22

Proponuję wybrać się redaktorowi w teren oczywiście incognito i poprosić o jazdę próbną. Ja osobiście byłem dwa razy zadowolony z tych jazd, w tym raz tylko jechałem bez opiekuna. Jeszcze trochę poczekamy na normalne jazdy testowe.

~tom 2012-08-16

jazda próbna - as w rękawie.. a spróbujcie się umówić na jazdę takim samochodem - terminy odległe, godziny mało pasujące, nie ta wersja silnikowa.. sami sobie winni dilerzy

~otto 2012-08-16

Wniosek wyciągnięty mocno na wyrost. Samochodem można pojeździć nie tylko u dilera. A może ludzie szukają opinii poza salonami i sprawdzają auta znajomych, sąsiadów, firmowe ect. gdzie nachalny sprzedawca nie trzeszczy im nad uchem przez całą drogę i mogą w spokoju obejrzeć auto, porozmawiać z użytkownikiem? A jak decyzja zapadnie to pozostaje tylko targowanie dobrej ceny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?