mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad 10% klientów nie korzysta z jazd próbnych

Ponad 10% klientów nie korzysta z jazd próbnych

Jazda próbna to jeden z wabików jakie stosują dilerzy, aby zachęcić klientów do kupna danego modelu auta. Jednak jak się okazuje są ludzie, którzy kupują samochody w ogóle nie sprawdzając jak jeżdżą.

Ponad 10% klientów nie korzysta z jazd próbnych
Jedna z gazet amerykański, Detroit Free Press opublikowała niedawno raport, który stwierdza, że ponad 10 procent osób, które zakupiło samochody w ogóle nie zawracało sobie głowy jazdą testową. Na 80 tys. przebadanych ankietowanych przez Martiz Reserch, aż 11.4 procent osób, które dokonało zakupu auta w 2012 roku nie korzystało z jazdy testowej.

To pokazuje, że coraz więcej osób w Stanach Zjednoczonych rozgląda się za samochodem w Internecie, dokonując zakupu nie chcąc sprawdzać organoleptycznie wybranego przez siebie pojazdu.

Taki stan rzeczy powoduje, że dilerzy samochodowi nie mają powodów do radości, gdyż jazda testowa jest jednym z głównych asów w rękawie podczas sprzedaży auta. A czy Wy jesteście w stanie zakupić samochód, bez sprawdzania jak jeździ?
Tematy w artykule: test zakup samochodu zakup auta

Podobne wiadomości:

Porsche Carrera S Cabrio

auto motor i sport 0000-00-00

Sport bez dachu. Podobno cabrio nie może być autem naprawdę sportowym. Podobno Porsche nie może mało palić. I podobno kupują je tylko faceci z kompleksami. Znasz kogoś, kto nie chciałby mieć Porsche?

Toyota GT86

auto motor i sport 0000-00-00

Sportowiec dla niebogatych. Takiego modelu długo brakowało w salonach nie tylko Toyoty. Zamiast przesadnej troski o ekologię, ergonomię i funkcjonalność - czysta frajda z jazdy. W teście owoc współpracy Toyoty i Subaru - GT86.

Komentuj:

~Igor 2012-08-22

Proponuję wybrać się redaktorowi w teren oczywiście incognito i poprosić o jazdę próbną. Ja osobiście byłem dwa razy zadowolony z tych jazd, w tym raz tylko jechałem bez opiekuna. Jeszcze trochę poczekamy na normalne jazdy testowe.

~tom 2012-08-16

jazda próbna - as w rękawie.. a spróbujcie się umówić na jazdę takim samochodem - terminy odległe, godziny mało pasujące, nie ta wersja silnikowa.. sami sobie winni dilerzy

~otto 2012-08-16

Wniosek wyciągnięty mocno na wyrost. Samochodem można pojeździć nie tylko u dilera. A może ludzie szukają opinii poza salonami i sprawdzają auta znajomych, sąsiadów, firmowe ect. gdzie nachalny sprzedawca nie trzeszczy im nad uchem przez całą drogę i mogą w spokoju obejrzeć auto, porozmawiać z użytkownikiem? A jak decyzja zapadnie to pozostaje tylko targowanie dobrej ceny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.