mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad 10 tysięcy Toyot do serwisu

Ponad 10 tysięcy Toyot do serwisu

Z prawie 3-milionowej liczby Toyot, jakie objęła ogólnoświatowa kampania serwisowa japońskiego koncernu, ok. 13 tys. aut zostanie zaproszonych do serwisu na polskim rynku. Przypomnijmy, chodziło o dwie usterki - układu kierowniczego oraz układu chłodzenia.

Ponad 10 tysięcy Toyot do serwisu
Polski oddział Toyoty powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że pierwsza z możliwych usterek może dotyczyć łącznie trzech modeli sprzedawanych na polskim rynku. Chodzi o Toyotę Corolla wyprodukowaną w Japonii w okresie od 6 czerwca 2001 r. do 31 marca 2004 r., model Avensis, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii w okresie od 21 sierpnia 2002 r. do 14 października 2008 r., oraz Priusa, wyprodukowanego w japońskich fabrykach Toyoty w okresie od 4 czerwca 2003 r. do 27 marca 2009 r.

Przedsiębiorca poinformował, że w ww. modelach na skutek niewystarczającej twardości powierzchniowej zębów wielowypustu, może dojść do powstania luzu połączenia wału końcowego z przekładnią kierowniczą w układzie kierowniczym z elektrycznym wspomaganiem. Przy częstym obciążaniu kierownicy w położeniu skrajnym, przy niskiej prędkości jazdy, może z czasem pojawić się nadmierny luz kierownicy wpływający na poprawność kierowania pojazdem.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 12.736 aut tych trzech modeli (model Avensis wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 1.6-litra oraz Prius i Corolla wyposażone w silniki benzynowe o pojemności 1.8-litra).

Ponadto właściciele Priusów wyprodukowanych w Japonii, w okresach:
- od 23 lipca 2003 r. do 27 marca 2009 r.,
- od 18 października 2004 r. do 23 marca 2009 r.
muszą się liczyć z możliwością wystąpienia jeszcze jednej usterki.

Priusy są wyposażone w układ chłodzenia zespołu napędowego, w skład którego wchodzi pompa obiegowa napędzana silnikiem elektrycznym. W niektórych przypadkach uzwojenie silnika elektrycznego pompy może być zarysowane w wyniku procesu produkcyjnego u podwykonawcy. W miejscach zarysowań może pojawić się korozja lub przerwanie, co może doprowadzić do wyłączenia pompy oraz zapalenia się szeregu lampek ostrzegawczych na tablicy wskaźników pojazdu.

W rzadkich przypadkach może dojść do zwarcia elektrycznego w uzwojeniu silnika, co skutkuje przepaleniem się bezpiecznika w obwodzie zasilania silnika pompy i wyłączeniem pracy hybrydowego zespołu napędowego. Jeśli usterka wystąpi podczas jazdy, zwiększa to ryzyko wypadku.

Na rynku polskim kampanią serwisową objętye są łącznie 182 egzemplarze modelu Prius.

Toyota Motor Poland zadeklarował, że pierwsi właściciele aut są informowani listownie o problemie i zapraszani do autoryzowanych stacji obsługi Kklienci, w celu sprawdzenia czy w ich samochodzie występuje ww. wada i ewentualnego dokonania stosownej naprawy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Avensis
Toyota Avensis
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Toyota Corolla
Toyota Corolla
Cena podstawowa już od: 69 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.