Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad 1.600 Volvo do naprawy

Ponad 1.600 Volvo do naprawy

Właściciele topowych modeli marki Volvo - S80, V70, XC70 oraz XC60 - będą zmuszeni udać się autoryzowanych serwisów szewdzkiej marki. Powodem możliwe problemy z paskiem klinowym.

Ponad 1.600 Volvo do naprawy
Volvo Auto Polska powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych egzemplarzach modeli Volvo S80, V70, XC70 i XC60 może wystąpić przyspieszone zużycie rolki napinacza paska klinowego, co może powodować jego głośniejszą pracę. W skrajnych przypadkach może dojść do wyślizgnięcia się paska klinowego z napinacza i nagłej utraty wspomagania kierownicy. Usterka może wystąpić niespodziewanie i przyczynić się do zaistnienia niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest w sumie 1.607 samochodów.

Właściciele samochodów objętych kampanią naprawczą są indywidualnie zapraszani do autoryzowanych stacji obsługi, w celu dokonania stosownej naprawy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo XC60
Volvo XC60
Cena podstawowa już od: 140 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny

Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny

Aktualności 2016-09-21

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

~czincz 2011-11-29

Takie przypadki się zdarzają, nic w tym dziwnego. Ważniejsze jest jak zachowa się w takiej sytuacji firma, która jest za to odpowiedzialna. To najlepsze rozwiązanie jakie mogło wybrać Volvo - z nastawieniem na dobro klienta bez wyjątku. Marka nie straci na prestiżu, wręcz przeciwnie.

~Mr White 2011-11-27

porsche moze sobie pozwiolic na listowne/mailowe powiedomienie włascicieli "wadliwych" modeli ponieważ ich wyniki sprzedażowe to zaledwie ułamek tego co sprzedaje Volvo, a co do BMW nie nie zdziwiłbym się jakby nie informowali o tych mniej istotnych wadach (ponieważ to nie jest obowiazek, tylko dobre troska producenta o swoich klientów)

kosmoss 2011-11-25

Zdarzają się wszystkim , bez przesady, wystarczy historię tych akcji prześledzić.

Ulluuer 2011-11-21

Tak ale w sumie zobacz że takie akcje trafiają się "gorszym" markom, takie marki jak Porsche, BMW, Aston Martin nie zaliczyły takich wpadek, dlatego nie pozostaje nic innego jak lecieć do salonu typu [pkt. 5 regulaminu forum. Admin] ! :D

~Mr White 2011-11-21

to typowa akcja serwisowe która ma wyeliminowac drobna usterkę - takie akcje to w pewnym stopniu też sposób na dbanie o bezpieczeństwo kierowców

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
Już od 1 października kierowcy samochodów o masie powyżej 3,5 tony będą musieli zapłacić za przejechanie po kolejnych drogach ekspresowych w Polsce. Mowa o zachodniopomorskich docinkach dróg S3 i S6.