mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad 1.600 Volvo do naprawy

Ponad 1.600 Volvo do naprawy

Właściciele topowych modeli marki Volvo - S80, V70, XC70 oraz XC60 - będą zmuszeni udać się autoryzowanych serwisów szewdzkiej marki. Powodem możliwe problemy z paskiem klinowym.

Ponad 1.600 Volvo do naprawy
Volvo Auto Polska powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych egzemplarzach modeli Volvo S80, V70, XC70 i XC60 może wystąpić przyspieszone zużycie rolki napinacza paska klinowego, co może powodować jego głośniejszą pracę. W skrajnych przypadkach może dojść do wyślizgnięcia się paska klinowego z napinacza i nagłej utraty wspomagania kierownicy. Usterka może wystąpić niespodziewanie i przyczynić się do zaistnienia niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest w sumie 1.607 samochodów.

Właściciele samochodów objętych kampanią naprawczą są indywidualnie zapraszani do autoryzowanych stacji obsługi, w celu dokonania stosownej naprawy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo XC60
Volvo XC60
Cena podstawowa już od: 163 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

~czincz 2011-11-29

Takie przypadki się zdarzają, nic w tym dziwnego. Ważniejsze jest jak zachowa się w takiej sytuacji firma, która jest za to odpowiedzialna. To najlepsze rozwiązanie jakie mogło wybrać Volvo - z nastawieniem na dobro klienta bez wyjątku. Marka nie straci na prestiżu, wręcz przeciwnie.

~Mr White 2011-11-27

porsche moze sobie pozwiolic na listowne/mailowe powiedomienie włascicieli "wadliwych" modeli ponieważ ich wyniki sprzedażowe to zaledwie ułamek tego co sprzedaje Volvo, a co do BMW nie nie zdziwiłbym się jakby nie informowali o tych mniej istotnych wadach (ponieważ to nie jest obowiazek, tylko dobre troska producenta o swoich klientów)

kosmoss 2011-11-25

Zdarzają się wszystkim , bez przesady, wystarczy historię tych akcji prześledzić.

Ulluuer 2011-11-21

Tak ale w sumie zobacz że takie akcje trafiają się "gorszym" markom, takie marki jak Porsche, BMW, Aston Martin nie zaliczyły takich wpadek, dlatego nie pozostaje nic innego jak lecieć do salonu typu [pkt. 5 regulaminu forum. Admin] ! :D

~Mr White 2011-11-21

to typowa akcja serwisowe która ma wyeliminowac drobna usterkę - takie akcje to w pewnym stopniu też sposób na dbanie o bezpieczeństwo kierowców

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.