Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad 220 tys. zł za przekroczenie prędkości

Ponad 220 tys. zł za przekroczenie prędkości

Mandat w kwocie 54 024 euro (ok. 222 898 zł) za przekroczenie prędkości otrzymał pewien Fin. Teraz myśli nad emigracją ze swojego kraju.

Ponad 220 tys. zł za przekroczenie prędkości
Pechowiec z ogromnym mandatem to Reima Kuisla, fiński milioner. Pod koniec lutego został zatrzymany przez policję, po tym jak podróżował z prędkością 103 km/h w miejscy, gdzie dozwoloną maksymalną prędkością było 80 km/h. Prawo w Finlandi mówi o przyznawaniu mandatów, odpowiednich do zarobków osoby popełniającej wykroczenie. Ponieważ pan Kuisla zeznał roczne zarobki na poziomie 6,5 mln euro policja szybko przekalkulowała i przyznała mu adekwatny do zarobków mandat.

Brytyjski Dailymail cytuje wpis milionera z jego profilu na Facebooku: "Finlandia jest niemożliwa do życia, dla niektórych osób, które mają wysokie dochody i majątek. Zastanawiam się nad wyprowadzką z tego kraju". To nie pierwszy raz, gdy pan Kuisla dostaje wysoki mandat. W 2002 roku, za przekroczenie prędkości o 25 km/h - w miejscu gdzie obowiązywało 50 km/h jechał swoim Harleyem Davidsonem 75 km/h za co otrzymał mandat w wysokości 116 00 euro, czyli ok.  478 604 złotych!

Polscy miliarderzy na razie nie muszą się martwić o wysokość mandatów nad Wisłą. Fakt rząd pracuje nad podniesieniem kwot mandatów, ale jak na razie nikt nic nie mówi o mandatach adekwatnych do zarobków.


Podobne wiadomości:

Tysiące Polaków jeździ bez OC

Tysiące Polaków jeździ bez OC

Finanse i prawo 2016-10-10

Mandaty – skąd się wzięły? Po co są?

Mandaty – skąd się wzięły? Po co są?

Bezpieczna jazda 2016-08-22

Komentuj:

~kierowca 2015-03-13

Niestety idiotów nie sieją oni sami rosną. Są wybierani przez naród , a potem zajmują się nękaniem wyborców w najbardziej wyszukane sposoby. Zgraja z nierządu uzurpuje sobie prawo do decydowania o tym co podobno wolny człowiek ma robić , co jeść , jak srać , co pić i gdzie chodzić na laski. To już nie jest świat dla normalnych ludzi. Rządy wszystkich Państw przekszałciły się w zorganizowane grupy przestępcze pacyfikujące swoich obywateli. Poslka nie jest wyjątkiem , będzie coraz gorzej bo wybieramy idiotów. Ja głosuję za trzeźwo myślącym Korwinem, który zlikwiduje parę absurdów w tym kraju

~mieszaniecWAW 2015-03-12

facet ma rację, owszem, idea mandatu słuszna ale to utopisa z Kartoteki Kawki, bo nie zabił, nie pił i nie gnał na złamanie karku, wystarczyłoby mandat x 5 droższy, a nie razy 5000 !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?