mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad 220 tys. zł za przekroczenie prędkości

Ponad 220 tys. zł za przekroczenie prędkości

Mandat w kwocie 54 024 euro (ok. 222 898 zł) za przekroczenie prędkości otrzymał pewien Fin. Teraz myśli nad emigracją ze swojego kraju.

Ponad 220 tys. zł za przekroczenie prędkości
Pechowiec z ogromnym mandatem to Reima Kuisla, fiński milioner. Pod koniec lutego został zatrzymany przez policję, po tym jak podróżował z prędkością 103 km/h w miejscy, gdzie dozwoloną maksymalną prędkością było 80 km/h. Prawo w Finlandi mówi o przyznawaniu mandatów, odpowiednich do zarobków osoby popełniającej wykroczenie. Ponieważ pan Kuisla zeznał roczne zarobki na poziomie 6,5 mln euro policja szybko przekalkulowała i przyznała mu adekwatny do zarobków mandat.

Brytyjski Dailymail cytuje wpis milionera z jego profilu na Facebooku: "Finlandia jest niemożliwa do życia, dla niektórych osób, które mają wysokie dochody i majątek. Zastanawiam się nad wyprowadzką z tego kraju". To nie pierwszy raz, gdy pan Kuisla dostaje wysoki mandat. W 2002 roku, za przekroczenie prędkości o 25 km/h - w miejscu gdzie obowiązywało 50 km/h jechał swoim Harleyem Davidsonem 75 km/h za co otrzymał mandat w wysokości 116 00 euro, czyli ok.  478 604 złotych!

Polscy miliarderzy na razie nie muszą się martwić o wysokość mandatów nad Wisłą. Fakt rząd pracuje nad podniesieniem kwot mandatów, ale jak na razie nikt nic nie mówi o mandatach adekwatnych do zarobków.


Podobne wiadomości:

Zapomniałeś prawa jazdy? I tak zabiorą

Zapomniałeś prawa jazdy? I tak zabiorą

Finanse i prawo 2016-11-11

Rząd zajął się likwidacją luki prawnej, która umożliwiała uniknięcie konsekwencji w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Wystarczy, że kierowca oznajmił, że nie ma przy sobie dokumentu, a policja nie mogła go zatrzymać.

Francja naliczy kierowcom punkty karne

Francja naliczy kierowcom punkty karne

Finanse i prawo 2016-12-27

Komentuj:

~kierowca 2015-03-13

Niestety idiotów nie sieją oni sami rosną. Są wybierani przez naród , a potem zajmują się nękaniem wyborców w najbardziej wyszukane sposoby. Zgraja z nierządu uzurpuje sobie prawo do decydowania o tym co podobno wolny człowiek ma robić , co jeść , jak srać , co pić i gdzie chodzić na laski. To już nie jest świat dla normalnych ludzi. Rządy wszystkich Państw przekszałciły się w zorganizowane grupy przestępcze pacyfikujące swoich obywateli. Poslka nie jest wyjątkiem , będzie coraz gorzej bo wybieramy idiotów. Ja głosuję za trzeźwo myślącym Korwinem, który zlikwiduje parę absurdów w tym kraju

~mieszaniecWAW 2015-03-12

facet ma rację, owszem, idea mandatu słuszna ale to utopisa z Kartoteki Kawki, bo nie zabił, nie pił i nie gnał na złamanie karku, wystarczyłoby mandat x 5 droższy, a nie razy 5000 !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross