mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad 4000 lepszych kierowców

Ponad 4000 lepszych kierowców

Już ponad 4000 osób ukończyło kurs doskonalenia techniki jazdy w Szkole Jazdy Renault. Dyrektor Szkoły Jazdy Renault wyjaśnia, dlaczego doświadczenie za kierownicą nie zawsze wystarcza, by uchronić się przed wypadkiem i czemu doskonalenie techniki jazdy jest potrzebne.

Ponad 4000 lepszych kierowców

Każdego roku na polskich drogach dochodzi do ponad 45 tysięcy wypadków drogowych, w których ginie blisko 5,2 tysiąca osób, a rannych zostaje około 60 tysięcy*. Chociaż nowe samochody wyposażane są w coraz lepsze systemy bezpieczeństwa, to jednak najważniejszym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo drogowe niezmienne pozostaje człowiek i jego umiejętności. Już sama świadomość kierowcy dotycząca jego własnych możliwości ma niebagatelny wpływ na sposób zachowania na drodze.

Kształtowanie świadomości kierowców to jeden z podstawowych celów działania Szkoły Jazdy Renault. Uczestnicy szkoleń dowiadują się, jakie błędy popełniają podczas manewrów na drodze, uczą się je korygować. Część kierowców o wieloletnim stażu sądzi, że ich doświadczenie wystarczy, aby poradzić sobie w każdej sytuacji – podkreśla Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault – Dopiero na szkoleniu okazuje się, jaki problem stanowi dla nich bezpieczne wyjście z poślizgu czy ominięcie przeszkody. Po kursie kierowca jest nie tylko lepiej przygotowany do jazdy, ale także bardziej świadomy swoich umiejętności.

Kurs doskonalenia techniki jazdy w Szkole Jazdy Renault ukończyło już ponad 4000 kierowców. Każda kolejna osoba, która przeszła nasze szkolenie, to krok w kierunku większego bezpieczeństwa na polskich drogach – mówi Zbigniew Weseli – Jeśli dzięki doskonaleniu techniki jazdy dojdzie chociaż do kilkunastu wypadków czy kolizji mniej i nie zginie kolejnych kilku kierowców, to jest to nasz wielki sukces.

Dowiedz się więcej o marce Renault

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Lotos Race 2017 - niebawem start
Kia Lotos Race 2017 - niebawem start
Już pod koniec kwietnia wystartuje kolejny sezon jedynej markowej serii wyścigowej w Polsce. Kia Lotos Race będzie po raz kolejny zaliczany do „International Series sanctioned by the FIA".