mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad 4000 lepszych kierowców

Ponad 4000 lepszych kierowców

Już ponad 4000 osób ukończyło kurs doskonalenia techniki jazdy w Szkole Jazdy Renault. Dyrektor Szkoły Jazdy Renault wyjaśnia, dlaczego doświadczenie za kierownicą nie zawsze wystarcza, by uchronić się przed wypadkiem i czemu doskonalenie techniki jazdy jest potrzebne.

Ponad 4000 lepszych kierowców

Każdego roku na polskich drogach dochodzi do ponad 45 tysięcy wypadków drogowych, w których ginie blisko 5,2 tysiąca osób, a rannych zostaje około 60 tysięcy*. Chociaż nowe samochody wyposażane są w coraz lepsze systemy bezpieczeństwa, to jednak najważniejszym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo drogowe niezmienne pozostaje człowiek i jego umiejętności. Już sama świadomość kierowcy dotycząca jego własnych możliwości ma niebagatelny wpływ na sposób zachowania na drodze.

Kształtowanie świadomości kierowców to jeden z podstawowych celów działania Szkoły Jazdy Renault. Uczestnicy szkoleń dowiadują się, jakie błędy popełniają podczas manewrów na drodze, uczą się je korygować. Część kierowców o wieloletnim stażu sądzi, że ich doświadczenie wystarczy, aby poradzić sobie w każdej sytuacji – podkreśla Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault – Dopiero na szkoleniu okazuje się, jaki problem stanowi dla nich bezpieczne wyjście z poślizgu czy ominięcie przeszkody. Po kursie kierowca jest nie tylko lepiej przygotowany do jazdy, ale także bardziej świadomy swoich umiejętności.

Kurs doskonalenia techniki jazdy w Szkole Jazdy Renault ukończyło już ponad 4000 kierowców. Każda kolejna osoba, która przeszła nasze szkolenie, to krok w kierunku większego bezpieczeństwa na polskich drogach – mówi Zbigniew Weseli – Jeśli dzięki doskonaleniu techniki jazdy dojdzie chociaż do kilkunastu wypadków czy kolizji mniej i nie zginie kolejnych kilku kierowców, to jest to nasz wielki sukces.

Dowiedz się więcej o marce Renault

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech