mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad 467 tys. aut z tyskiej fabryki

Ponad 467 tys. aut z tyskiej fabryki

Fiat Auto Poland S.A. wyprodukowała w ubiegłym roku w zakładzie w Tychach 467 760 samochodów, w tym samochodów marki Fiat, Abarth i Lancia - 400 556 szt. Tyski zakład Fiat Auto Poland jest w tej chwili w grupie największych zakładów produkcyjnych w Europie. Dziennie z linii produkcyjnych zjeżdża ok. 1 800 samochodów.

Ponad 467 tys. aut z tyskiej fabryki
Na podkreślenie zasługuje także fakt, że te dobre wyniki zakład w Tychach uzyskał prowadząc równolegle prace związane z uruchomieniem produkcji kolejnego nowego modelu samochodu, który w europejskich salonach sprzedaży pojawił się w ubiegłym roku - nowej Lancii Ypsilon.
To już trzeci nowy model samochodu, którego produkcja została uruchomiona w tyskim zakładzie Fiata w ciągu ostatnich czterech lat.

Jeśli chodzi o wielkość eksportu to 98,3 proc. wyprodukowanych w 2011 roku samochodów marki Fiat, Abarth, Lancia, tj. 393 838 szt. trafiło na rynki 67 krajów świata, m.in.: do:
Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Hiszpanii, Belgii, Austrii, Japonii i Danii.

Zakład w Tychach zalicza się do najlepszych w światowym przemyśle samochodowym, m.in. we wrześniu 2011 roku tyski zakład Fiat Group Automobiles ponownie otrzymał od grupy zagranicznych audytorów pod przewodnictwem prof. Hajime Yamashina certyfikat SILVER LEVEL i prawo do prestiżowego tytułu przedsiębiorstw „Word Class Manufacturing", tj. posiadających i stosujących najlepsze, i najskuteczniejsze metody zarządzania systemem produkcyjnym w skali światowej.

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Znamy finalistów COTY 2012

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~..ACTA... 2012-01-28

..KOMENTARZ USUNIĘTY PRZEZ ACTA......

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.