mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad 4 tys. miejsc pracy na dobry początek

Ponad 4 tys. miejsc pracy na dobry początek

W I kwartale br. 17 inwestorów zagranicznych obsługiwanych przez PAIiIZ zdecydowało się ulokować swoje inwestycje w Polsce. Łączna wartość planowanych inwestycji wynosi 514,4 mln euro. W ramach tych przedsięwzięć pracę znajdzie ponad 4 140 osób.

Ponad 4 tys. miejsc pracy na dobry początek
Wśród inwestycji zakończonych w I kwartale tego roku najwięcej zrealizowanych będzie w sektorze motoryzacyjnym (7) oraz BPO (3). Pozostałe projekty dotyczą m.in. sektorów elektronicznego, AGD, B+R i spożywczego. Projekty pochodzą głównie z USA (3 inwestycje) oraz z Korei Płd., Wlk. Brytanii i Włoch (po 2 inwestycje). Największą inwestycję w I kw. tego roku pod względem wartości planuje firma Mando, która kosztem 95 mln euro wybuduje w Wałbrzychu fabrykę produkującą układy hamulcowe i kierownicze.

PAIiIZ prowadzi obecnie 149 projektów inwestycyjnych o łącznej wartości 5026,09 mln euro, które mogą stworzyć 35 934 miejsc pracy. Najpopularniejsze sektory wśród projektów to BPO (30 projektów o wartości 32,14 mln euro, 7747 deklarowanych miejsc pracy) i motoryzacja (30 projektów, 1879,5 mln euro, 12478 miejsc pracy).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq nagrodzona za design
Skoda Karoq nagrodzona za design
Czytelnicy magazynu "Auto Motor und Sport" uznali Skodę za najlepiej zaprojektowanego, kompaktowego SUV-a na rynku. Czeski model zdobył 28,7 proc. głosów i pokonał aż siedemnastu rywali.