mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad 500 Volvo w jednym miejscu

Ponad 500 Volvo w jednym miejscu

Do udziału w "Paradzie Volvo" zgłosiło się już 540 właścicieli i użytkowników samochodów Volvo. W niedzielę, 12 września, na trasie Chorzów – Katowice wezmą oni udział w próbie ustanowienia rekordu Guinnessa w długości łańcucha utworzonego przez samochody jednej marki.

Ponad 500 Volvo w jednym miejscu
W "Paradzie Volvo" i biciu rekordu Guinnessa mogą wziąć udział tylko osoby, które zarejestrowały swój samochód przez specjalną stronę internetową tego wydarzenia (www.paradavolvo.pl). Zgłoszenia są bezpłatne, a liczba uczestników nie jest ograniczona, więc nadal można zgłaszać swój udział. Jednak ze względów organizacyjnych przyjmowanie zgłoszeń zostanie zakończone 9 września (czwartek) o godzinie 24:00.

W dzień wydarzenia (12 września – niedziela) od godziny 06:00 w salonie ADV Auto-Boss w Chorzowie przy ul. Drogowa Trasa Średnicowa 51 uruchomiona będzie recepcja startowa. W recepcji na uczestników parady czekać będą tzw. "grupowi" – osoby odpowiadające za bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg wydarzenia ("grupowy" odpowiada za 10 samochodów). Każdy z uczestników otrzyma "pakiet startowy" zawierający specjalną tabliczkę – do umieszczenia na podszybiu, z prawej strony – z kolejnym numerem pojazdu biorącego udział w ustanowieniu rekordu Guinnessa, indywidualny identyfikator uczestnika (z takim samym numerem jak na samochodzie) oraz upominki od Volvo.

Od 10:30 samochody będą ustawiane, w asyście "grupowych" i policji na wydzielonym pasie drogowym Drogowej Trasy Średnicowej w Chorzowie. Na początku kolumny ustawione zostaną najnowsze modele Volvo S60, XC60. W dalszej kolejności staną modele historyczne – swój udział zapowiedzieli m.in. właściciele Volvo Amazon z 1966 i drugiego z 1969 roku, Volvo 144 z 1972 roku, Volvo 244 z 1976 i dwa z 1979 roku. Kolejne miejsca zajmą nowsze modele Volvo. Pod koniec kolumny powinny pojawić się również ciągniki siodłowe Volvo (m.in. modele: FH 12, FH 16, R44H, VN780) oraz wozy straży pożarnej.

Start "Parady Volvo" nastąpi o godzinie 11:00 spod salonu ADV Auto-Boss w Chorzowie przy ul. Drogowa Trasa Średnicowa 51. W tym czasie policja zamknie dojazd i zjazd z DTŚ na odcinku chorzowskim.

Meta parady zostanie ustawiona w Katowicach przy ul. Chorzowska 50. Po przejechaniu punktu mety, kolumna zostanie poprowadzona przez katowickie Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka, a następnie ulicę Olimpijską na plac przed Halą "Spodek". Od godziny 12:00 do 13:00 na placu przed "Spodkiem" samochody będą ustawiane w odpowiednim porządku.

Około godziny 13:00 rozpocznie się stacjonarna część wydarzenia. Na przygotowanej scenie przeprowadzona zostanie rozmowa z arbitrem Guinnessa, organizatorami i wybranymi uczestnikami parady.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo rekord Guinnessa

Podobne wiadomości:

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Komentuj:

kosmoss 2010-10-28

Jeśli interesuje Cię kombi to proponuję się zapoznać z ofertą nowego V60, jakość i standard na poziomie, która na pewno Cię usatysfakcjonuje. Przedstawiciel Volvo na forum

~Artur 2010-09-08

Dziś kolejny dzień w zastępczym Volvo. Odkryłem, że informuje mnie o przepalonej żarówce światła przeciwmgielnego, ale nie informuje ile kilometrów zostało do tankowania. Takie rzeczy mają chyba nawet najtańsze fiaty Panda...

~Artur 2010-09-07

Właśnie dostałem V40 zastępcze, bo mój stoi u blacharza. Jestem rozczarowany wykończeniem wnętrza, pozycją za kierownicą. Fajny silnik 2.0d. Ale to zasługa Forda. Volvo jest przereklamowane

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.