mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad 500 Volvo w jednym miejscu

Ponad 500 Volvo w jednym miejscu

Do udziału w "Paradzie Volvo" zgłosiło się już 540 właścicieli i użytkowników samochodów Volvo. W niedzielę, 12 września, na trasie Chorzów – Katowice wezmą oni udział w próbie ustanowienia rekordu Guinnessa w długości łańcucha utworzonego przez samochody jednej marki.

Ponad 500 Volvo w jednym miejscu
W "Paradzie Volvo" i biciu rekordu Guinnessa mogą wziąć udział tylko osoby, które zarejestrowały swój samochód przez specjalną stronę internetową tego wydarzenia (www.paradavolvo.pl). Zgłoszenia są bezpłatne, a liczba uczestników nie jest ograniczona, więc nadal można zgłaszać swój udział. Jednak ze względów organizacyjnych przyjmowanie zgłoszeń zostanie zakończone 9 września (czwartek) o godzinie 24:00.

W dzień wydarzenia (12 września – niedziela) od godziny 06:00 w salonie ADV Auto-Boss w Chorzowie przy ul. Drogowa Trasa Średnicowa 51 uruchomiona będzie recepcja startowa. W recepcji na uczestników parady czekać będą tzw. "grupowi" – osoby odpowiadające za bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg wydarzenia ("grupowy" odpowiada za 10 samochodów). Każdy z uczestników otrzyma "pakiet startowy" zawierający specjalną tabliczkę – do umieszczenia na podszybiu, z prawej strony – z kolejnym numerem pojazdu biorącego udział w ustanowieniu rekordu Guinnessa, indywidualny identyfikator uczestnika (z takim samym numerem jak na samochodzie) oraz upominki od Volvo.

Od 10:30 samochody będą ustawiane, w asyście "grupowych" i policji na wydzielonym pasie drogowym Drogowej Trasy Średnicowej w Chorzowie. Na początku kolumny ustawione zostaną najnowsze modele Volvo S60, XC60. W dalszej kolejności staną modele historyczne – swój udział zapowiedzieli m.in. właściciele Volvo Amazon z 1966 i drugiego z 1969 roku, Volvo 144 z 1972 roku, Volvo 244 z 1976 i dwa z 1979 roku. Kolejne miejsca zajmą nowsze modele Volvo. Pod koniec kolumny powinny pojawić się również ciągniki siodłowe Volvo (m.in. modele: FH 12, FH 16, R44H, VN780) oraz wozy straży pożarnej.

Start "Parady Volvo" nastąpi o godzinie 11:00 spod salonu ADV Auto-Boss w Chorzowie przy ul. Drogowa Trasa Średnicowa 51. W tym czasie policja zamknie dojazd i zjazd z DTŚ na odcinku chorzowskim.

Meta parady zostanie ustawiona w Katowicach przy ul. Chorzowska 50. Po przejechaniu punktu mety, kolumna zostanie poprowadzona przez katowickie Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka, a następnie ulicę Olimpijską na plac przed Halą "Spodek". Od godziny 12:00 do 13:00 na placu przed "Spodkiem" samochody będą ustawiane w odpowiednim porządku.

Około godziny 13:00 rozpocznie się stacjonarna część wydarzenia. Na przygotowanej scenie przeprowadzona zostanie rozmowa z arbitrem Guinnessa, organizatorami i wybranymi uczestnikami parady.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo rekord Guinnessa

Podobne wiadomości:

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Komentuj:

kosmoss 2010-10-28

Jeśli interesuje Cię kombi to proponuję się zapoznać z ofertą nowego V60, jakość i standard na poziomie, która na pewno Cię usatysfakcjonuje. Przedstawiciel Volvo na forum

~Artur 2010-09-08

Dziś kolejny dzień w zastępczym Volvo. Odkryłem, że informuje mnie o przepalonej żarówce światła przeciwmgielnego, ale nie informuje ile kilometrów zostało do tankowania. Takie rzeczy mają chyba nawet najtańsze fiaty Panda...

~Artur 2010-09-07

Właśnie dostałem V40 zastępcze, bo mój stoi u blacharza. Jestem rozczarowany wykończeniem wnętrza, pozycją za kierownicą. Fajny silnik 2.0d. Ale to zasługa Forda. Volvo jest przereklamowane

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.