mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad 500 podwozi Mercedes do Kataru

Ponad 500 podwozi Mercedes do Kataru

Nowo powstała organizacja Mowasalat, której zadaniem jest rozwój i prowadzenie komunikacji podmiejskiej w Katarze, zamówiła 514 podwozi Mercedes-Benz.

Nasser Bin Khaled & Sons Co. (NBKS), lokalny przedstawiciel generalny Mercedes-Benz i Mowasalat podpisali umowę w połowie lutego. Podwozia z zabudową autobusu szkolnego i międzymiastowego będą dostarczane od sierpnia 2005 r. Wartość kontraktu wynosi 60 milionów dolarów amerykańskich.

Istotnym elementem kontraktu są 414 podwozia Mercedes-Benz typu O 500 M 1725 z fabryki w Brazylii, które zostaną zabudowane przez lokalnego producenta zabudów – firmę COMIL – jako autobusy szkolne. Pojazdy, do których podwozia będą od połowy marca produkowane w brazylijskiej fabryce, przewidziane są do przekazania katarskiemu odbiorcy we wrześniu 2005 r.

Kolejne 100 podwozi Mercedes-Benz typu O 500 RS 1636 z brazylijskiej fabryki zostanie zabudowane przez firmę COMIL jako autobusy międzymiastowe. Wszystkie one powinny trafić do użytku w roku 2006. Zostaną wykorzystane podczas 15. Mistrzostw Azji oraz do przewożenia pielgrzymów między Arabią Saudyjską i Katarem.

Mercedes-Benz od roku 2001 dostarczył już ponad 1.000 podwozi typu O 500 w region Bliskiego Wschodu. Podwozia zostały specjalnie przygotowane do użytkowania w trudnych klimatycznie warunkach tego regionu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.