mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad 500 podwozi Mercedes do Kataru

Ponad 500 podwozi Mercedes do Kataru

Nowo powstała organizacja Mowasalat, której zadaniem jest rozwój i prowadzenie komunikacji podmiejskiej w Katarze, zamówiła 514 podwozi Mercedes-Benz.

Nasser Bin Khaled & Sons Co. (NBKS), lokalny przedstawiciel generalny Mercedes-Benz i Mowasalat podpisali umowę w połowie lutego. Podwozia z zabudową autobusu szkolnego i międzymiastowego będą dostarczane od sierpnia 2005 r. Wartość kontraktu wynosi 60 milionów dolarów amerykańskich.

Istotnym elementem kontraktu są 414 podwozia Mercedes-Benz typu O 500 M 1725 z fabryki w Brazylii, które zostaną zabudowane przez lokalnego producenta zabudów – firmę COMIL – jako autobusy szkolne. Pojazdy, do których podwozia będą od połowy marca produkowane w brazylijskiej fabryce, przewidziane są do przekazania katarskiemu odbiorcy we wrześniu 2005 r.

Kolejne 100 podwozi Mercedes-Benz typu O 500 RS 1636 z brazylijskiej fabryki zostanie zabudowane przez firmę COMIL jako autobusy międzymiastowe. Wszystkie one powinny trafić do użytku w roku 2006. Zostaną wykorzystane podczas 15. Mistrzostw Azji oraz do przewożenia pielgrzymów między Arabią Saudyjską i Katarem.

Mercedes-Benz od roku 2001 dostarczył już ponad 1.000 podwozi typu O 500 w region Bliskiego Wschodu. Podwozia zostały specjalnie przygotowane do użytkowania w trudnych klimatycznie warunkach tego regionu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Kilka tygodni temu Toyota zastrzegła znak towarowy TJ Cruiser. Wszystko wskazuje na to, że niebawem dołączy do gamy kolejny SUV. Pierwsze doniesienia mówią o wersji produkcyjnej konceptu FT-4X, który zadebiutował w Nowym Jorku.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech