mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad 600 tys. diesli wzywanych do serwisu

Ponad 600 tys. diesli wzywanych do serwisu

Niemiecki rząd wydał oświadczenie, że ponad 600 tys. samochodów z silnikami Diesla zostanie wezwanych do serwisu. Chodzi o naprawę felernego oprogramowania komputera sterującego silnikiem.

Ponad 600 tys. diesli wzywanych do serwisu

Volkswagen, Opel, Audi, Mercedes i Porsche - auta tych marek są wzywane do serwisu w związku z podejrzanymi jednostkami sterującymi silnikiem. Oficjalne oświadczenie wydał niemiecki rząd.

Podczas wcześniejszych testów nad samochodami różnych marek, tylko w modelach z Wolfsburga wykryto nielegalne oprogramowanie. Jednak Niemcy chcą być pewni, że luka prawna, która zezwala na zmniejszanie wydajności silnika, aby ten wydzielał mniej szkodliwych substancji, nie jest zbyt wykorzystywana przez producentów aut. 

Wczoraj także minister transportu Wielkiej Brytanii opublikował wyniki testów jakie przeprowadzono na 37 modelach różnych marek. Okazało się, że wszystkie przekroczyły ustalone normy spalin, ale tylko w VW wykryto nielegalne oprogramowanie. 

Z kolei w USA niemiecka marka miała zrekompensować straty klientom, poniesione w związku z aferą "Dieselgate". Kierowcy Volkswagenów mieli otrzymać nawet 5000 dolarów zadośćuczynienia. Osiągnięto już wstępne porozumienie z rządem amerykańskim, ale szczegóły na razie nie są znane. 

Tematy w artykule: Niemcy rząd

Podobne wiadomości:

Mercedes sprzedaje salony Chińczykom

Mercedes sprzedaje salony Chińczykom

Aktualności 2015-06-18

Koniec szybkiej jazdy na niemieckich autostradach?

Koniec szybkiej jazdy na niemieckich...

Aktualności 2015-10-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando