mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad 600 tys. diesli wzywanych do serwisu

Ponad 600 tys. diesli wzywanych do serwisu

Niemiecki rząd wydał oświadczenie, że ponad 600 tys. samochodów z silnikami Diesla zostanie wezwanych do serwisu. Chodzi o naprawę felernego oprogramowania komputera sterującego silnikiem.

Ponad 600 tys. diesli wzywanych do serwisu

Volkswagen, Opel, Audi, Mercedes i Porsche - auta tych marek są wzywane do serwisu w związku z podejrzanymi jednostkami sterującymi silnikiem. Oficjalne oświadczenie wydał niemiecki rząd.

Podczas wcześniejszych testów nad samochodami różnych marek, tylko w modelach z Wolfsburga wykryto nielegalne oprogramowanie. Jednak Niemcy chcą być pewni, że luka prawna, która zezwala na zmniejszanie wydajności silnika, aby ten wydzielał mniej szkodliwych substancji, nie jest zbyt wykorzystywana przez producentów aut. 

Wczoraj także minister transportu Wielkiej Brytanii opublikował wyniki testów jakie przeprowadzono na 37 modelach różnych marek. Okazało się, że wszystkie przekroczyły ustalone normy spalin, ale tylko w VW wykryto nielegalne oprogramowanie. 

Z kolei w USA niemiecka marka miała zrekompensować straty klientom, poniesione w związku z aferą "Dieselgate". Kierowcy Volkswagenów mieli otrzymać nawet 5000 dolarów zadośćuczynienia. Osiągnięto już wstępne porozumienie z rządem amerykańskim, ale szczegóły na razie nie są znane. 

Tematy w artykule: Niemcy rząd

Podobne wiadomości:

Niemcy mówią

Niemcy mówią "tak" ekologicznym autom

Aktualności 2016-04-28

Koniec szybkiej jazdy na niemieckich autostradach?

Koniec szybkiej jazdy na niemieckich...

Aktualności 2015-10-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mniejsze tablice rejestracyjne będą legalne
Mniejsze tablice rejestracyjne będą legalne
Już niebawem skończy się kłopotliwe zaginanie tablic rejestracyjnych w pojazdach, które nie mają wystarczającego miejsca na standardową wersję. "Gazeta Polska Codziennie" donosi, że już w połowie przyszłego roku mają zostać dopuszczone tablice o niestandardowych wymiarach.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic