mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad 65 szynowych Mercedesów Actros do Turcji

Ponad 65 szynowych Mercedesów Actros do Turcji

Tureckie państwowe przedsiębiorstwo kolejowe (TCDD) sfinalizowało zakup na ponad 65 nowych egzemplarzy modelu Mercedes Actros 1832 AK Allrad. Pierwszy, wielozadaniowy Actros, którym możliwa jest jazda zarówno po drodze jak i po szynach został przekazany podczas trwających targów "InnoTrans 2006" w Berlinie.

Ponad 65 szynowych Mercedesów Actros do Turcji
Kontrakt na dostawę ciężarowych Mercedesów została zawarty pomiędzy przedsiębiorstwem Koluman z Ankary (zarządca TCDD) oraz tureckim oddziałem firmy Mercedes-Benz wchodzącej w skład koncernu DaimlerChrysler AG.

Wybór modelu Actros 1832 AK przez Turków spowodowany jest przede wszystkim długoletnią współpracą pomiędzy obiema firmami oraz rozwiązaniami technologicznymi jakie oferuje producent. Według analiz dzięki zamontowaniu w ciężarówkach dodatkowo specjalnego systemu umożliwiającego jazdę po szynach kolejowych zwiększy się elastyczność podczas prac serwisowych oraz zmniejszą się koszty utrzymania całego taboru maszyn naprawczych.

Mercedes Actros 1832 AK na drodze może rozwinąć maksymalną prędkość 80 km/h, zaś po szynach 50 km/h – do przodu i do tyłu. Auto napędzane jest sześciocylindrowym silnikiem V OM501, który generuje moc 320 KM. Podczas jazdy po szynach funkcję napędu hydrostatycznego przejmuje dodatkowa jednostka oparta na hydraulicznej technologii. Kabina pojazdu jest w stanie dodatkowo pomieścić do 9 osób. Ciężarówka posiada również specjalistyczny holownik, wysięgnik i przestrzeń załadunkową o udźwigu do czterech ton.

Czytaj także:

Mercedes wyprodukował 3 miliony ciężarówek 2006-07-31

Mercedes 'Safety Truck' 2006-05-12

Axor z systemem Telligent 2006-01-09
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes Mercedes Actros

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Komentuj:

~DK 2006-11-20

Cyba zbyt dosłownie potraktowali hasło " Tiry na tory" ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.