mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad co piąty pracodawca chce zatrudniać

Ponad co piąty pracodawca chce zatrudniać

Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia wskazuje na stabilny wzrost intencji do zatrudniania na polskim rynku pracy - ponad co piąty pracodawca chce zatrudniać.

Ponad co piąty pracodawca chce zatrudniać
Wśród 751 przebadanych w Polsce pracodawców 22% deklaruje zwiększenie całkowitego zatrudnienia w najbliższym kwartale, 8% przewiduje redukcję liczby etatów, a 67% nie planuje żadnych zmian personalnych – wynika z raportu przygotowanego przez Manpower.

Na tle krajów z regionu EMEA nastroje polskich pracodawców należą do najbardziej pozytywnych. Po Turcji (+35%) oraz Rumunii (+20%), prognoza netto zatrudnienia plasuje Polskę na trzecim miejscu ex aequo z Bułgarią.

W III kwartale 2011 r. we wszystkich badanych sektorach prognozy są dodatnie. Najczęściej chęć zatrudniania nowych pracowników deklarowano, podobnie jak kwartał wcześniej, w sektorze Budownictwo (+26%), ponadto w sektorach Kopalnie/ Przemysł wydobywczy oraz Restauracje/ Hotele. Przewaga firm planujących zatrudnianie jest największa od I kwartału 2009 r.

Najbardziej powściągliwi jeśli chodzi o plany zatrudniania w III kwartale 2011 r. są pracodawcy z sektora Energetyka/ Gazownictwo/ Wodociągi.

We wszystkich sześciu badanych regionach Polski więcej jest pracodawców przewidujących wzrost zatrudnienia w III kwartale 2011 r., niż tych planujących redukcje. Największy optymizm wykazują pracodawcy z regionu Centralnego, uzyskano tam aż o 20% więcej deklaracji zwiększania zatrudnienia, niż jego redukcji. Także w regionach Południowo-Zachodnim i Południowym nastąpiła zdecydowana poprawa perspektyw zatrudnienia. Najniższe w tym kwartale prognozy odnotowano dla regionów Północnego i Północno-Zachodniego (po 10%).

Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia to kwartalne badanie, które mierzy intencje pracodawców związane ze zwiększeniem lub zmniejszeniem całkowitego zatrudnienia w ich oddziale w najbliższym kwartale. Raport dla III kwartału 2011 r. został opracowany na podstawie wywiadów indywidualnych przeprowadzonych pomiędzy 21 kwietnia a 4 maja 2011 r. na reprezentatywnej grupie 751 pracodawców.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Nadchodzą duże zmiany w przeglądach

Nadchodzą duże zmiany w przeglądach

Finanse i prawo 2015-09-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Seat Mii w nowych wersjach wyposażenia
Seat Mii w nowych wersjach wyposażenia
Seat prezentuje nowe, a właściwie odświeżone oblicze najmniejszego modelu Mii. Miejski model będzie teraz dostępny wyłącznie w 5-drzwiowym nadwoziu, a modyfikacje dotkną też poszczególnych wersji wyposażenia - od bazowej Style, przez Chic, po topową FR-Line.