mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad ćwierć miliona Loganów

Ponad ćwierć miliona Loganów

Pod koniec maja liczba wyprodukowanych egzemplarzy modelu Dacia Logan w największej fabryce koncernu, w rumuńskiej miejscowości Pitesti, osiągnęła poziom 250 tysięcy.

Ponad ćwierć miliona Loganów

Razem z pozostałymi fabrykami, gdzie powstaje Logan, a więc w Rosji, Maroku oraz Kolumbii, liczba ta powoli zbliża się do 300 tys. Niedługo produkcja ruszy w Iranie, a od przyszłego roku także w Brazylii oraz Indiach.

Zobacz więcej zdjęć Dacii Logan

Jednak zdecydowanie najważniejszą fabryką pozostaje rumuński zakład, skąd auta trafiają na 35 spośród 42 rynków, gdzie oferowana jest Dacia Logan, w tym w większości krajów europejskich, w Turcji, na Bliskim Wschodzie oraz środkowej Afryce.

Od września 2004, czyli od początku sprzedaży Logana, nabywców znalazło już ok. 267 tys. aut. Najwięcej, 56 procent, we Wschodniej Europie, w tym oczywiście w Rumunii, 20 procent w Europie (w tym w ośmiu krajach Europy Zachodniej), 10% w Rosji i 5% w Turcji.

W najbliższym okresie Dacia Logan może liczyć na dalszy wzrost popularności. Głównie za sprawą wprowadzenia do oferty wersji z silnikiem wysokoprężnym 1,5 dCi oraz zapowiadanej wersji kombi, która bazować będzie na prototypowym modelu Logan Steppe, zaprezentowanym podczas targów motoryzacynych w Genewie.

Zobacz więcej o modelu Dacia Logan

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Dacia Logan
Dacia Logan
Cena podstawowa już od: 29 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Dacia Logan Wszystko o Dacia
Tematy w artykule: Dacia Dacia Logan

Podobne wiadomości:

Dacia Dokker i Lodgy przechodzą lifting

Dacia Dokker i Lodgy przechodzą lifting

Aktualności 2017-01-20

Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA

Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.