mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad milion Priusów sprzedanych

Ponad milion Priusów sprzedanych

To najpopularniejsze auto hybrydowe ostatnich lat. Toyota Prius, jeden z prekursorów alternatywnego zasilania napędu silnikiem benzynowym i elektrycznym została już sprzedana na całym świecie w liczbie ponad miliona egzemplarzy.

Ponad milion Priusów sprzedanych
Pierwsza generacja kompaktowej Toyoty Prius z kombinacyjnym napędem złożonego z silnika benzynowego typu Otto oraz motoru elektrycznego pojawiła się w salonach dealerskich w 1997 roku. Od 2003 roku do kupienia jest aktualna seria tego modelu. Najlepsze wyniki sprzedaży auto notuje w Stanach Zjednoczonych gdzie do tej pory rozeszło się w liczbie 591 600 sztuk. Do Japonii dostarczono z kolei 315 000 egzemplarzy, zaś na Stary Kontynent 100 700.

Na początku 2009 roku na jednych z targów motoryzacyjnych (miejsca jeszcze nieustalono) zadebiutuje najnowsza odsłona hybrydowej Toyoty. W Europie powinna pojawić się jeszcze tego samego roku. Dzięki Priusowi, swojemu bestsellerowi oraz innym ekologicznym modelom japońska marka chce w przyszłym roku chce zwiększyć wolumen sprzedaży alternatywnie napędzanych pojazdów do jednego miliona.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Tematy w artykule: Prius

Podobne wiadomości:

Baterie słoneczne w Toyocie Prius

Baterie słoneczne w Toyocie Prius

Technika 2016-06-20

Toyota Prius IV - szczegóły techniczne

Toyota Prius IV - szczegóły techniczne

Technika 2015-10-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.