mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad milion Priusów sprzedanych

Ponad milion Priusów sprzedanych

To najpopularniejsze auto hybrydowe ostatnich lat. Toyota Prius, jeden z prekursorów alternatywnego zasilania napędu silnikiem benzynowym i elektrycznym została już sprzedana na całym świecie w liczbie ponad miliona egzemplarzy.

Ponad milion Priusów sprzedanych
Pierwsza generacja kompaktowej Toyoty Prius z kombinacyjnym napędem złożonego z silnika benzynowego typu Otto oraz motoru elektrycznego pojawiła się w salonach dealerskich w 1997 roku. Od 2003 roku do kupienia jest aktualna seria tego modelu. Najlepsze wyniki sprzedaży auto notuje w Stanach Zjednoczonych gdzie do tej pory rozeszło się w liczbie 591 600 sztuk. Do Japonii dostarczono z kolei 315 000 egzemplarzy, zaś na Stary Kontynent 100 700.

Na początku 2009 roku na jednych z targów motoryzacyjnych (miejsca jeszcze nieustalono) zadebiutuje najnowsza odsłona hybrydowej Toyoty. W Europie powinna pojawić się jeszcze tego samego roku. Dzięki Priusowi, swojemu bestsellerowi oraz innym ekologicznym modelom japońska marka chce w przyszłym roku chce zwiększyć wolumen sprzedaży alternatywnie napędzanych pojazdów do jednego miliona.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Tematy w artykule: Prius

Podobne wiadomości:

Toyota Prius - Krok po kroku

auto motor i sport 0000-00-00

Dotychczas sądziłem, że potrafię jeździć zarówno szybko, jak i ekonomicznie. Hybrydowa Toyota Prius uświadomiła mi, że marny ze mnie kierowca w jeździe o kropelce.

Toyota Prius IV - znamy ceny w Polsce

Toyota Prius IV - znamy ceny w Polsce

Aktualności 2016-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.