mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad pół tysiąca etatów w motoryzacji

Ponad pół tysiąca etatów w motoryzacji

Firmy Ronal Polska i Mando Corporation Poland planują zatrudnić ponad 500 osób w ramach swoich inwestycji na terenie Polski. 7 lutego 2012 r. rząd wyraził zgodę na udzielenie wsparcia z budżetu państwa na realizację tych przedsięwzięć.

Ponad pół tysiąca etatów w motoryzacji
Ronal Polska, który wybuduje w Wałbrzychu fabrykę felg aluminiowych do samochodów, zamierza zatrudnić 350 osób. Nowe miejsca pracy w obliczu wysokiego bezrobocia w Wałbrzychu oraz renoma firmy zadecydowały o przyznaniu grantu na zatrudnienie w wysokości blisko 1,3 mln zł. Wsparcie inwestycyjne ma natomiast wynieść blisko 12 mln zł. Dzięki inwestycji wpływy do budżetu państwa i jednostek samorządowych w ciągu trzech lat realizacji projektu i 5 lat po jego zakończeniu osiągną nawet 143 mln zł.

Również w Wałbrzychu powstanie zakład produkujący części samochodowe Mando Corporation Poland. Zatrudnienie znajdzie w nim blisko 280 osób, a według szacunków inwestora co najmniej 100 nowych miejsc pracy powstanie w otoczeniu fabryki. W ramach dotacji z budżetu państwa firma otrzyma 15,1 mln zł. W ciągu 5 lat od zakończenia przedsięwzięcia wpływy do budżetu państwa i kasy samorządu osiągną 95 mln zł i przekroczą udzieloną pomoc publiczną ze wszystkich źródeł o 24 mln zł.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~NEDZA 2012-02-12

To nedza, za zadłuzenie (100 miliardow zl) moznaby postawic 10-20 fabryk samochodow - to daloby zatrudnienie dla pol miliona osob (fabryki i kooperanci). A tak to nedza, 500 osob przy tak wielkim bezrobociu.....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross