mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad pół tysiąca etatów w motoryzacji

Ponad pół tysiąca etatów w motoryzacji

Firmy Ronal Polska i Mando Corporation Poland planują zatrudnić ponad 500 osób w ramach swoich inwestycji na terenie Polski. 7 lutego 2012 r. rząd wyraził zgodę na udzielenie wsparcia z budżetu państwa na realizację tych przedsięwzięć.

Ponad pół tysiąca etatów w motoryzacji
Ronal Polska, który wybuduje w Wałbrzychu fabrykę felg aluminiowych do samochodów, zamierza zatrudnić 350 osób. Nowe miejsca pracy w obliczu wysokiego bezrobocia w Wałbrzychu oraz renoma firmy zadecydowały o przyznaniu grantu na zatrudnienie w wysokości blisko 1,3 mln zł. Wsparcie inwestycyjne ma natomiast wynieść blisko 12 mln zł. Dzięki inwestycji wpływy do budżetu państwa i jednostek samorządowych w ciągu trzech lat realizacji projektu i 5 lat po jego zakończeniu osiągną nawet 143 mln zł.

Również w Wałbrzychu powstanie zakład produkujący części samochodowe Mando Corporation Poland. Zatrudnienie znajdzie w nim blisko 280 osób, a według szacunków inwestora co najmniej 100 nowych miejsc pracy powstanie w otoczeniu fabryki. W ramach dotacji z budżetu państwa firma otrzyma 15,1 mln zł. W ciągu 5 lat od zakończenia przedsięwzięcia wpływy do budżetu państwa i kasy samorządu osiągną 95 mln zł i przekroczą udzieloną pomoc publiczną ze wszystkich źródeł o 24 mln zł.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~NEDZA 2012-02-12

To nedza, za zadłuzenie (100 miliardow zl) moznaby postawic 10-20 fabryk samochodow - to daloby zatrudnienie dla pol miliona osob (fabryki i kooperanci). A tak to nedza, 500 osob przy tak wielkim bezrobociu.....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.