mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad pół tysiąca etatów w motoryzacji

Ponad pół tysiąca etatów w motoryzacji

Firmy Ronal Polska i Mando Corporation Poland planują zatrudnić ponad 500 osób w ramach swoich inwestycji na terenie Polski. 7 lutego 2012 r. rząd wyraził zgodę na udzielenie wsparcia z budżetu państwa na realizację tych przedsięwzięć.

Ponad pół tysiąca etatów w motoryzacji
Ronal Polska, który wybuduje w Wałbrzychu fabrykę felg aluminiowych do samochodów, zamierza zatrudnić 350 osób. Nowe miejsca pracy w obliczu wysokiego bezrobocia w Wałbrzychu oraz renoma firmy zadecydowały o przyznaniu grantu na zatrudnienie w wysokości blisko 1,3 mln zł. Wsparcie inwestycyjne ma natomiast wynieść blisko 12 mln zł. Dzięki inwestycji wpływy do budżetu państwa i jednostek samorządowych w ciągu trzech lat realizacji projektu i 5 lat po jego zakończeniu osiągną nawet 143 mln zł.

Również w Wałbrzychu powstanie zakład produkujący części samochodowe Mando Corporation Poland. Zatrudnienie znajdzie w nim blisko 280 osób, a według szacunków inwestora co najmniej 100 nowych miejsc pracy powstanie w otoczeniu fabryki. W ramach dotacji z budżetu państwa firma otrzyma 15,1 mln zł. W ciągu 5 lat od zakończenia przedsięwzięcia wpływy do budżetu państwa i kasy samorządu osiągną 95 mln zł i przekroczą udzieloną pomoc publiczną ze wszystkich źródeł o 24 mln zł.

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~NEDZA 2012-02-12

To nedza, za zadłuzenie (100 miliardow zl) moznaby postawic 10-20 fabryk samochodow - to daloby zatrudnienie dla pol miliona osob (fabryki i kooperanci). A tak to nedza, 500 osob przy tak wielkim bezrobociu.....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.