mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad tysiąc DRIverów w Poznaniu

Ponad tysiąc DRIverów w Poznaniu

W programie "Prowadzący - niepijący", który był organizowany w poznańskich klubach udział wzięło ponad 13 tysięcy osób. Jak się okazało, co dziesiąty uczestnik został DRIverem, czyli wyznaczonym, niepijącym kierowcą. Akcja została przeprowadzona przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie.

Ponad tysiąc DRIverów w Poznaniu

Od 15 marca do 1 kwietnia 2007 roku w wybranych klubach Poznania, na przejściach dla pieszych oraz na wyznaczonych drogach miasta obowiązywał Bezpieczny Ruch Imprezowy. Ze wszystkich obecnych w lokalach gości, 13.293 postanowiło włączyć się do akcji edukacyjnej, natomiast 1.267 z nich zostało DRIverami – wyznaczonym kierowcami, którzy nie piją alkoholu i rozwożą przyjaciół do domu. Każdy z tych wyznaczonych kierowców został symbolicznie wyróżniony, a następnie nagrodzony.

Celem kampanii edukacyjnej "Prowadzący – niepijący!", zorganizowanej przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie pod auspicjami Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, było uświadamianie młodym ludziom bawiącym się w lokalach, że nie powinni prowadzić pojazdu po wypiciu alkoholu. Celem akcji było także zachęcenie młodzieży do korzystania z alternatywnych środków transportu podczas powrotu do domu z lokalu.

Poznań był drugim miastem, w którym prowadzona była kampania. Swojego poparcia i patronatu kampanii w Poznaniu udzielił Prezydent Miasta, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, a także różne lokalne media.

Czytaj także:

"Prowadzący - niepijący!" (2007-03-14)

Prowadzący, nie pije (2006-12-21)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic