mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad tysiąc DRIverów w Poznaniu

Ponad tysiąc DRIverów w Poznaniu

W programie "Prowadzący - niepijący", który był organizowany w poznańskich klubach udział wzięło ponad 13 tysięcy osób. Jak się okazało, co dziesiąty uczestnik został DRIverem, czyli wyznaczonym, niepijącym kierowcą. Akcja została przeprowadzona przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie.

Ponad tysiąc DRIverów w Poznaniu

Od 15 marca do 1 kwietnia 2007 roku w wybranych klubach Poznania, na przejściach dla pieszych oraz na wyznaczonych drogach miasta obowiązywał Bezpieczny Ruch Imprezowy. Ze wszystkich obecnych w lokalach gości, 13.293 postanowiło włączyć się do akcji edukacyjnej, natomiast 1.267 z nich zostało DRIverami – wyznaczonym kierowcami, którzy nie piją alkoholu i rozwożą przyjaciół do domu. Każdy z tych wyznaczonych kierowców został symbolicznie wyróżniony, a następnie nagrodzony.

Celem kampanii edukacyjnej "Prowadzący – niepijący!", zorganizowanej przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie pod auspicjami Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, było uświadamianie młodym ludziom bawiącym się w lokalach, że nie powinni prowadzić pojazdu po wypiciu alkoholu. Celem akcji było także zachęcenie młodzieży do korzystania z alternatywnych środków transportu podczas powrotu do domu z lokalu.

Poznań był drugim miastem, w którym prowadzona była kampania. Swojego poparcia i patronatu kampanii w Poznaniu udzielił Prezydent Miasta, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, a także różne lokalne media.

Czytaj także:

"Prowadzący - niepijący!" (2007-03-14)

Prowadzący, nie pije (2006-12-21)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Po dwóch latach od debiutu globalnej wersji Mustanga przyszedł czas na delikatne odświeżenie. Zmiany nie są rewolucje, ale sprawiają, że amerykańska legenda wygląda świeżo. Zobaczcie, co zmieniło się w nowym modelu?