mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponowne problemy z Lexusami

Ponowne problemy z Lexusami

Jeszcze nie tak dawno temu Toyota uznawana była za koncern wytwarzający jedne z najmniej awaryjnych modeli. Dziś to już przeszłość. Japoński koncern ponownie będzie musiał przeprowadzić akcję serwisową i ponownie będzie ona dotyczyć niektórych modeli luksusowej marki Lexus.

Ponowne problemy z Lexusami
Ostatnie kilka, kilkanaście miesięcy można uznać za najczarniejszy okres we współczesnych dziejach Toyoty, mimo iż japoński koncern w końcu wspiął się na najwyższy stopień podium pod względem globalnej sprzedaży. Niestety, Toyota utraciła w tym czasie to, na co pracowała mozolnie od kilkudziesięciu lat. Mianowicie status jednej z najmniej awaryjnych marek.

Najbardziej spektakularna w ostatnim czasie była usterka związana z blokującym się pedałem przyspieszenia, która dotyczyła aż ośmiu modeli. Wcześniej podobne problemy związane były z matą podłogową, która również powodowała blokowanie pedału gazu. I wreszcie ostatnia akcja serwisowa, której przyczyną była utrata trakcji podczas gwałtownego skrętu Lexusem GX460. W sumie do serwisów japońskiego koncernu na całym świecie musiało zjechać aż osiem milionów aut.

Jak się okazuje, to nie koniec problemów. Tym razem chodzi o możliwą usterkę w silnikach V8 i V6 montowanych w Lexusach IS 350, GS 350, GS 460, GS 450h, LS 460 oraz LS 600h L. Przyczyną kłopotów mogą być źle działające sprężyny zaworowe, które objawiają się nieczystą pracą silnika, a w skrajnych przypadkach mogą spowodować, że jednostka napędowa zgaśnie podczas jazdy.

Według wstępnych danych usterka ta może dotyczyć w sumie ok. 270 tys. aut, z czego 90 tys. sprzedanych na rynku japońskim, a ok. 137 tys. na amerykańskim. Usterka nie dotyczy modeli z tego roku, dlatego najprawdopodobniej nie dojdzie, jak to było w przypadku Lexusa GX 460, do wstrzymania produkcji tych modeli. Jak na razie nie doszło też do żadnego poważnego zdarzenia drogowego spowodowanego tą awarią.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Lexus IS
Lexus IS
Cena podstawowa już od: 162 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Lexus LS
Lexus LS
Cena podstawowa już od: 490 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Lexus GS
Lexus GS
Cena podstawowa już od: 199 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Lexus LS już w polskich salonach

Lexus LS już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-15

Lexus UX - premiera w Genewie

Lexus UX - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-02

Komentuj:

~Lexus 2012-03-14

Wszystkie firmy mają problemy. Ostatnio Porsche robi akcję serwisową, bo samochodom Porsche Cayenne wypadają reflektory podczas hamowania :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.