mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Poprawić bezpieczeństwo we flotach

Poprawić bezpieczeństwo we flotach

Cztery nowe organizacje dołączyły do grona instytucji wspierających przedsięwzięcie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Są to firmy DHL Express, PKN Orlen, Total oraz stowarzyszenie Droga i Bezpieczeństwo.

Przedsięwzięcie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego jest próbą odpowiedzi firm na sytuację na polskich drogach, która należy do jednych z najgorszych w Europie. W ciągu ostatnich 15 lat (1990-2004) zdarzyło w Polsce ponad 800 tysięcy wypadków drogowych,w których zginęło prawie 100 tysięcy osób, a prawie milion zostało rannych. Koszt wypadków drogowych to około 30 miliardów zł!!

Ponieważ firmy wchodzące w skład Partnerstwa same posiadają liczne floty aut, więc poprawę bezpieczeństwa na drogach zaczęły od projektu Bezpieczna Flota. Projekt ten ma na celu poprawę praktyk dotyczących bezpieczeństwa stosowanych w firmach i organizacjach, a przez to znaczne zmniejszenie liczby wypadków oraz liczbę ofiar. Jak pokazują analizy, aż w 30% wszystkich wypadków biorą udział auta związane z pracą. Każdego roku 27% pojazdów służbowych ulega wypadkom. W Polsce szacuje się, iż po drogach jeździ od 500 do 800 tysięcy samochodów służbowych.

Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego zrzesza aktualnie m.in. następujące firmy: 3M, ABB, BP, DaimlerChrysler, DaimlerChrysler Fleet Management, Michelin, Renault, Shell, DHL, PKN Orlen i Total. Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Zdrowia, prof. Zbigniew Religa, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ludwik Dorn, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Bank Światowy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.