Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Popularne Chevrolety

Popularne Chevrolety

Tak duża popularność modeli marki Chevrolet może z pewnością zastanawiać. Bądź co bądź jest to nowa marka na polskim rynku motoryzacyjnym i o ile zainteresowanie w pierwszych miesiącach można było tak tłumaczyć, to teraz należy poszukać jakiejś sensowniejszej odpowiedzi.

Wprawdzie marka Chevrolet nie jest u nas całkowitą nowością (modele tej marki dostępne były w Polsce w okresie przedwojennym), to jednak większości kojarzy się ona przede wszystkim z amerykańskimi autami. I z tego względu dla większości kojarzy się ona pozytywnie. Bo w końcu, to co amerykańskie, powinno być dobre. I nawet nie ma znaczenia, iż auta te wytwarzane są przez GM DAT, firmę utworzoną po przejęciu przez GM bankrutującego Daewoo. A przecież to właśnie my, Polacy, pamiętamy dobrze, jak potoczyły się losy tej południowokoreańskiej spółki.

Oczywiście fakt, iż modele Chevroleta oferowane na europejskie rynki  produkowane są w koreańskich fabrykach, nie musi oznaczać od razu, że mamy do czynienia z  autami gorszej jakości. Absolutnie nie. Co więcej, wielu użytkowników aut marki Daewoo będzie wychwalało jej produkty. Ale w końcu o gustach podobno się nie dyskutuje.

Wygląd zewnętrzny, rozwiązania technologiczne, funkcjonalność i komfort wnętrza to elementy, którymi ciężko teraz pobić konkurencję. Każdy ma coś ciekawego w swojej ofercie. Co więc oprócz prestiżu marki (o który zresztą trzeba by spytać Amerykanów) oferuje Chevrolet? Czy tylko aspekt nowości jest tu decydujący, bo jeśli tak, to już niedługo o marce Chevrolet będzie mówiło się coraz mniej.

Czy spora popularność znajdzie przełożenie w wynikach sprzedaży? Na razie ciężko wyrokować. Zbyt krótko Chevrolety dostępne są na polskim rynku, by zdobyć już jakiś znaczący udział w rynku. Ale mają jeszcze trochę czasu i dobre perspektywy przed sobą, bo nieprzerwana obecność od debiutu rynkowego w czołowej dziesiątce najbardziej "oglądanych" modeli aż dwóch przedstawicieli mówi samo za siebie.

TOP TEN mojeauto.pl:

TOP TEN mojeauto.pl
Tydzień:
18.10-24.10.2004
1

Chevrolet Lacetti

bez zmian
2

Skoda Fabia

bez zmian
3

Skoda Octavia Nowa

bez zmian
4

Ford Mondeo

bez zmian
5

Toyota Corolla

+ 1
6

Ford Focus

- 3
7

Chevrolet Aveo

bez zmian
8

Renault Megane II

+ 1
9

Peugeot 307

- 3
10

Honda Civic

bez zmian
* na podstawie oglądalności serwisu
Auta Nowe w mojeauto.pl
 
Wcześniejsze raporty 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj